Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Olyan szakmát szeretnék,...

Olyan szakmát szeretnék, amelyben tehetek valamit az országért és főként az oktatási rendszer jó irányba való változtatásáért. Mi lenne a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, a célvonalban vagyok én már majdnem végigcsináltam ezt az egészet. Bizonyára sokan vannak akik tisztában vannak azzal, hogy az az irány amerre most tartunk nem igazán vezet minket sok jóhoz. Már pár éve érlelődött bennem a gondolat, de végül most határoztam el magam, hogy mit szeretnék.

Tenni szeretnék azért, hogy jobb legyen. Konkrétan az oktatásért, a diákokért szeretnék cselekedni. Azt szeretném, ha végre az iskola nem az a hely lenne, amely már kisiskolás koruk óta szépen lassan teszi tönkre a diákokat a rengeteg elvárással, felesleges tantárgyakkal, stresszel, olyan rendszerrel ami egyetlen sémára épült és amelyet 90 százalékuk utál. Azt szeretném, hogy mindenki tanulhasson azt amit szeretne, úgy ahogy szeretné, megfelelő körülmények között. Szeretném, ha az iskola olyan hely lenne, ahol nem megutáltatják az emberekkel a tanulást, hanem megszerettetik és megmutatják hogy a tudás a legnagyobb erőnk, és megtanítják hogyan használjuk helyesen ezt az erőt.

Persze tudom, elég naivnak tűnök most,a legtöbben azt gondolják azt sem tudom mit beszélek, úgysem tudom majd ezeket megvalósítani, egyedül nem fogok nagy változásokat elérni,főleg nem 18 évesen, én mégis próbálkozni szeretnék. Mert ha ezeket mind nem is sikerül majd elérnem, ha csak egy pici pozitív változást tudnék hozni, már annak is szívből örülnék. Szeretnék valami olyat tanulni ami elindít ezen az úton. Én a jogra gondoltam. Szeretném a segítségeteket kérni, ti mit választanátok? :)


2017. szept. 2. 21:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!