Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen veletek is veszekedn...

Egyetemen veletek is veszekednek, hogy nem mentek előadásra, korábban hazajöttök stb?

Figyelt kérdés
Velem ordibáltak, hogy kimaradt az évnyitó...
2017. szept. 3. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudnak róla hogy merre hány méter.

Így nem kell magyarázkodnom, hogy most miért nem mentem be egy előadásra vagy gyakorlatra.. :)

2017. szept. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekem első héten felírják...

Ha beteg vagyok, akkor is elszabadul a pokol...

Meg busszal járok, szóval eléggé feltűnő.

Volt, hogy kóboroltam a városban még mert elmaradt valami, csak apám le ne b.sszon.

2017. szept. 3. 20:08
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Ezért nem jó közeli egyetemre menni és bejárni hazulról.
2017. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

A helyedben én is másik városba felvételiztem volna, koli vagy albérlet lehetőség miatt. (Sőt, ezek után is átjelentkeznék... Mi az, hogy felírják az órarended? Egyáltalán minek számolsz be részletesen az órarendedről?)


Ez egyetem, nem általános iskola. Felnőtt ember vagy, nem kell magyarázkodnod. Sok családban a szülők át sem látják az egyetemi rendszert, főleg, ha ők nem jártak. Én sosem számoltam be részletesen az órarendemről, legfeljebb csak megemlítettem, hogy milyen tárgyaim lesznek, de azt se jegyezték meg. Azon kívül szóltam, ha néha későn terveztem hazamenni, hogy ne aggódjanak.


Mostanság csak olykor megkérdezik telefonon, hogy hogy sikerültek a vizsgáim, hogy mennek a tárgyak. Nem kell részletesen beszámolni mindenről...

2017. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.


Nekem is van olyan csoporttársam, akinek otthon eléggé szigorúak a szülei.

Szóval minden órára be kell járjon, ellenőrzik, még kiabálnak is vele ha csak otthon pihenget és nem csinál semmit egy-egy nap.

Betegség esetén is beküldik.


Igazából addig nem tudsz vele, mit kezdeni amíg otthon laksz.


Én bejárós vagyok, a szüleim soha nem voltak egyetemisták, azonban nálunk sem volt mindig így, hogy azt csináltam, amit akartam.

Általános iskolában/gimiben ugyanúgy ellenőrzigettek. Sőt olyan is volt, hogy apa képes volt bekopogtatni az első órán és megnézni, hogy tényleg ott vagyok-e..


Azonban ahogy telt az idő, egyre kevesebb és kevesebb infót mondtam el. Félévkor/évvégén látták az eredményeket, hogy nem botrányos és ennyi.

Kb. 6-7 év alatt eljutottunk arra a szintre, hogy ők nem kérdeznek semmit én meg nem mondok semmit.


Csak arra kíváncsiak, hogy megbukta-e valamiből vagy nem. Más nem érdekli őket már.

2017. szept. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
(Szerencsére) nem -
2017. szept. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van olyan szaktársam, akivel amikor hazamentünk inkább egy előadásról, akkor ő még metrózgatott velem, mert nem akart korán hazaéri, hogy lecsesszék emiatt.


Én albérletben lakom, hiszen másik városban laknak a szüleim, ilyenkor borzasztó hálás vagyok, hogy nincs ilyen problémám. Ráadásul el is szoktam mondani nekik, hogy nem járok be a legtöbb előadásra, teljesen megértik, és meg is fogják, amíg jól teljesítek. :)


Viszont engem általánostól egészen 12. osztályig nagyon ellenőriztek, nem hozhattam haza 5-ösnél rosszabbat, aztán az utolsó években már a 4-est megengedték. Egyetemtől történt a pálfordulás, talán mert észrevették, hogy tényleg nincs mitől tartaniuk, már magamért tanulok. Hátha ha te is bebizonyítod, hogy bizony jól megy az egyetem, engedékenyebbek lesznek. :) Sok sikert!

2017. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Engem kikészítenek, komolyan. Most mondtam, hogy csináljuk meg a nyomtatót, mert önéletrajzot kell bevinnem MAJD. Erre folyamatosan, a hátam mögött piszkálnak miatta. Hajnalban felkeltet anyám, hogy munka előtt megcsinálja. Hiába mondtam, hogy ráér...

Számontartják a vizsgákat, mindent. Olyan is volt, hogy nem hitte el apám, hogy beteg a tanár, erre közölte, hogy majd ő bemegy oda megkérdezni, no comment. Akkor ha nem sikerül valami, ne képzeld el, mi lesz. Anyám meg a Neptunt akarja megnézni. Múltkor kint hagyta egy papíron LÓBETŰKKEL ráírva a Neptun kódomat, mert kileste a borítékból, amit küldtek a felvételikor. Mondjuk sokra mem megy.

Beteges ahogyan ellenőrizgetnek.

2017. szept. 4. 19:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg elég para bakker.:D Én is bejárós vagyok, de én másfél órát utazom a suliba naponta, csak oda persze, és vannak értelmetlen előadások, aztán volt hogy megmondtam szüleimnek, hogy egy full bullshit szarra esélytelen, hogy oda-vissza 3 órát utazzak, hogy aztán úgy is csak a telefonom nyomkodjam az előadás közben. Eleinte kicsit nyaggattak, de aztán békén hagytak szépen. Bár volt olyan hogy egy előadásra sem mentem be egy héten, de azért a lelkiismeretem közbe szólt:D De egyébként ez tényleg nem normális, ez már egyetem, nem gimi, itt többé-kevésbé mindneki maga osztja be az idejét, nem próbáltál velük normálisan, higgadtan beszélni erről? Ha nem változik én tuti elköltöznék, vagy ha nem is de hazudnék, és titkolóznék. Sajnállak egyébként, mert ez valóban beteges, de talán idővel javul majd a helyzet.
2017. szept. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!