Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kb. mekkora ösztöndíjra...

Kb. mekkora ösztöndíjra számíthatok havi szinten ha jó átlagot sikerül produkálnom az egyetemen?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Ez egyetemenként változik. A HÖK szokta félév elején megosztani az összesített táblázatot.
2017. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Függ az intézménytől, hogy milyen szabályok alapján osztják a tanulmányi ösztöndíjat. Így nem mindegy mihez/kihez képest érted a jó átlagot.

Nálunk a minimum 10.000 Ft körül van, a maximum pedig 30.000 Ft körül.

2017. szept. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Eléggé egyetem függő, ezt saját tapasztalat alapján én is meg tudom erősíteni. Ahova én jártam, már kicsivel 2-es átlag felett is lehetett kapni akár 10 ezer forintot havonta. Én 4es feletti átlagra kaptam 30-40 ezer forintokat havonta. Ahol párom tanult, ott nagyságrenddel alacsonyabbak voltak az összegek. Ha nagyon jól tanult, akkor se kapott többet 10-20 ezer forintnál.
2017. szept. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Nekem az egyik orvosis (roma) ismerősöm tartja a rekordot.

Prímán tanul, köztásasági ösztöndíjas, stb.

Ő havi 250.000-et szed össze. Persze ez nagyon a véglet hiszen egy csomó rászorultsági/roma dolog is van benne.

2017. szept. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%

Ja, vidéki egyetemen biztos könnyebb elérni

a jobb átlagot

2017. szept. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nalunk van olyan lehetoseg, hogy minden szakon es evfolyamon a legjobb atlaggal rendelkezo havi 100k-t kap. Azert ezel mar eleg szep, mondjuk ha hozza jon meg egy bursa meg ilyesmik, teljesen onellato is lehetsz az osztondijakbol.
2017. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezzel*
2017. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!