Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociológia szakon végeztek!...

Szociológia szakon végeztek! Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Kacsingatok a szak felé, de relatíve sokan lebeszélnek, meg olvasom neten is, sok nincs sok értelme. Viszont hallottam olyant is, akinek meg itt jött be.

2017. szept. 5. 01:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Főleg az érdekel, hogy merrefelé lehet elhelyezkedni?
2017. szept. 5. 01:13
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Elfogult vagyok, mert nagyon szeretem a szociológiàt! De!

- Piackutató ügynökségnél

- Marketingen

- Termékfejlesztésen

- Jóformán bárhol.


Fontos, hogy atom pengére fejleszd magad statisztikából, SPSS/ből meg R-ből. És lehetőleg vegyél majd még fel mellé egy levelező Külkert. És mindenképpen kezdj el mellette gyakornokoskodni már az első évtől kezdve!! Könyörögd be magad valami piackutatóhoz, multihoz, és dolgozz mellette heti 10-20 órában. Sokan ott követik el a hibát, hogy csak 23 évesen kezdenek el munkát keresni.

2017. szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Soha nem dolgoznék ilyen helyen, pláne nem marketingeseknél. Számomra ez megvetendő és alacsonyrendű dolog.

Én elsősorban szociális téren képzelném el magam, nem a fogyasztói hülyület fenntartásán :D

2017. szept. 5. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, imádlak!
2018. jan. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező akkor nem szociológia, hanem szociális munkás szak kell.
2018. jan. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Negyes vagyok.

Otos! Nem, nem feltetlenul a szocmunka szak kell a kerdezonek. Az, hogy ti azt hiszitek, hogy csak allami buroaktakukac lehet egy ember szociologiabol, az a ti bajotok. En is kacsintgatok a szociologia fele, de nem kivanok aktakukacoskodni, amivel meg csak a tarsadalmi kozosbe se adok vissza valamilyen erteket... en pl a videket (legszegenyebb magyar regiokat) kutatnam, vizsgalnam, hogyan lehet a szegenyseget redukalni, a videki elmaradottsagot felzarkoztatni. Gondolom ilyen indittatasbol akar a kerdezo szociologiat tanulni.

2018. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!