Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van/volt kedvenc tanarotok?...

Van/volt kedvenc tanarotok? Miert szerettetek? Mit tanitott? Elmondtatok neki hogy nagyra becsulitek a munkajat?

Figyelt kérdés
Koszonom a valaszokat!

2017. szept. 7. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok jó tanárom volt! Nincs 1 különös személy, inkább olyan 3-4.

A lényeg, hogy ők mind tipikusan azok az emberek voltak, akik értettek a diákokhoz. Elmagyaráztàk az anyagot, a fontos, lényeges dolgokat. Lehetett velük viccelődni is, értékelték a vicces beszólásokat,viszont nem vettük poénra az órát, mert amikor kellett, akkor mindenki kussban maradt és figyelt arra, amit a tanár mond. Tehát volt tekintélye, annak ellenére, hogy nem mindig volt feszült hangulat az óráin.

Bocsi a hibák miatt, gyorsan fogalmaztam:D

2017. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Én szeretem, hogyha egy tanárral másról is lehet beszélgetni, nemcsak az órai anyagról, és minden esetben őszinte, nem képmutató. Pl. nem azt mondja, hogy ne káromkodjunk, mert az csúnya dolog, közben pedig a való életben ő is úgy beszél, mint a kocsis, hanem azt mondja, hogy az iskolában mérsékeljük a káromkodást, de azt nem várja el, hogy teljesen leszokjunk róla, hiszen, szinte lehetetlen... Az általános iskolai osztályfőnököm és egyben magyartanárom pedig ilyen volt. Kedves, de őszinte, az anyagot is jól elő tudja adni, nemcsak tanár, de TANÍTÓ is. Sokat segített nekem abban, hogy megtaláljam önmagam, mindig fordulhattam hozzá, ha problémám volt. Nem mondtam ezt így konkrétan el neki, hogy nagyra becsülöm, de néha nem is a szavak számítanak, hanem hogy hogyan viselkedünk az illetővel.
2017. szept. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Két-három ilyen tanárom volt, az egyik a gimnáziumi matektanárom (11-12.-ben tanított), őt az egész csoport nagyon szerette. Kicsit félelmetes volt, szerintem fontos egy tanárnál, hogy ne "baráti kapcsolatban" legyen a diákokkal, hanem olyan személyisége legyen és olyan módon végezze a munkáját, hogy emiatt tiszteljék. Nagyon jó tanár volt, odafigyelt arra, hogy mindenki értse az anyagot, akin látta, hogy nehézséget okoz neki egy feladat, azt többször felszólította, odafigyelt rá. Mindent addig magyarázott, ameddig mindenki meg nem értette. Órákon és órán kívül is számíthattunk rá, mindig segített az osztálynak, amiben tudott. Emberként is tiszteltük, értett a diákokhoz, amit manapság nem sok tanár mondhat el magáról. Nem az a fajta tanár volt, aki elvárta, hogy tiszteljük, csak mert elvégzett egy főiskolát, egyenrangúként kezelt minket (főleg ezzel érdemelte ki a tiszteletet), miközben a többi tanárnál a diákok véleménye, ötletei fele annyit értek, mint a "felnőtteké". Konkrétan nem mondtuk neki, hogy mennyire nagyra becsüljük a munkáját, de biztosan érezte abból, hogy sokszor kikértük a véleményét, bevontuk a programjainkba, elhívtuk magunkkal kirándulni, neki külön személyre szóló ajándékot adtunk ballagáskor, mikor a többi tanár csokit vagy bort kapott.
2017. szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!