Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tanácsokat tudnátok...

Milyen tanácsokat tudnátok adni az érettségi előtt állóknak?

Figyelt kérdés

Az utolsó évem, és borzasztó sok feszültség, görcs van bennem. Milyen tanácsokat tudnátok adni a tanulással, készüléssel kapcsolatban?

Gimi után még szeretnék menni valami egyetemre, de fogalmam sincs hová, vagy hogy egyáltalán mire (vagy lenne-e elég pontom, mert harmadikat nagyon elszúrtam, pedig már az is beleszámít a pontmeghatározásba). Azt sem tudom, mit szeretnék csinálni az életben. Hogyan dönthetném el? Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Pls osszátok meg.



2017. szept. 9. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly érettségiztem, most kezdtem az egyetemet.


Konkrétan mire vagy kíváncsi?

Milyen tantárgyakból fogsz érettségizni?

Egyetemen a felvételhez meg van határozva, milyen szakra milyen szintű érettségi kell és miből.


Minél hamarabb ki kéne találnod, mivel szeretnél foglalkozni.

A ponthatárok eléggé nagy szórást mutatnak.

Van ahová nehezebb, van ahová a minimális pontszámmal is be lehet kerülni.


Szerintem az érettségi egyáltalán nem nehéz.

Minimális időráfordítással is fel lehet készülni.

E miatt kár idegeskedni, főként szeptemberben.


Én gyakorlatilag februárban választottam ki milyen szakon szeretnék tovább tanulni.

Addig túlzottan nem foglalkoztatott, csak az irányt tudtam, hogy műszaki dolgok érdekelnek és ezzel lehet majd jól keresni.


Így röviden ennyit tudnék elsőre tanácsolni.

Ha lenne kérdésed írj nyugodtan.


F20

2017. szept. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi tárgyakból készíts a füzeted elejébe egy listát a témakörökből. Pl. matekból az elejétől a végéig felirogatod magadnak hogy, halmazok, intervallumok, függvények, egyenletek stb. és szépen elkezded átismételni az egész 4 éves anyagot. Amit úgy érzel, hogy már biztosan tudsz azt kipipálod és haladsz tovább. A többi tantárgyal ugyan ezt megteheted. Így láthatod hogy miből hogy állsz és hogy mennyire megy egy adott tantárgy. Interneten hivatalos dokumentumok vannak fent a konkrét követelményekről (oktatas.hu). Egyébként nem kell stresszelni, csak készülj becsületesen. Tanulmányozd a függvénytáblázatot, atlaszt... :)
2017. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne parázz.

Találd ki, hogy hova szertnél felvételizni ( akár pályaválasztási tanácsadó segítségével). Ez alapján válaszd ki az érettségi tárgyakat, és ezekre feküdj rá. Legrosszabb esetben kihagysz egy évet gimi után, akkor újra tudsz éretségizni, nyelvvizsgázni, jogsit szerezni és pihenni egy kicsit.

2017. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Aludd ki magad minden áldott éjjel! Mindig reggelizz, és igyál nap közben sok-sok vizet! Ha ezeket az alapokat nem biztosítod magadnak, sokkal nehezebb lesz minden (nem is csak a tanulás).


Az önkénteskedést már megcsináltad?

Jársz edzésre? Hányszor egy héten?

2017. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az érettségi előtt állók üljenek le, mert még túl messze van az érettségi, hogy addig álljanak. Ez segít a feszültség csökkentésében is. :-)

Előtted több millió ember volt ugyanilyen feszült, aztán valahogy mind túlélték, és a túlnyomó részük át is ment...

2017. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!