Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent Lászlósok! Az emelt...

Szent Lászlósok! Az emelt szintű angolt az elejétől kezdik?

Figyelt kérdés
Eddig németet tanultam, de szeretnék angolt emelt szintben.ÉS arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e a 0-árol kezdeni?
2017. szept. 12. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Emelt szint az érettségin van. Jogodban áll majd azt választani, hogy emelt szinten érettségizz angolból. Az angolt meg mindenki nulláról kezdi. A kérdés az, hogy az érettségiig képes leszel-e felhozni magad az emelt szintű szintjére. Az meg erősen függ attól, hogy jelenleg hányadikos vagy egyáltalán, mert azt se tudjuk...
2017. szept. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gondolom emelt szintű órákra gondolt a kérdező, nálunk is így hívták, ez direkt arra volt, hogy az emelt szintű érettségire készítsen fel. A tagozatosoknak 9.-től voltak emelt óráik, a többiek pedig 11.-ben vehették fel faktnak. Én a gimiben kezdtem angolt tanulni kezdő csoportban, majd 11.-ben jelentkeztem emeltre, amin írattak velünk egy tesztet és az alapján válogattak szét minket egy erősebb és egy gyengébb csoportra.

Ha te emelt angol tagozatra szeretnél menni, úgy hogy még nem tanultál előtte angolt, akkor szerintem az is megoldható, egyes iskolákban vannak nyelvi előkészítős osztályok ( nem vagyok Szent Lászlós, szóval nem ismerem, hogy ott hogyan működik). Nálunk az emeltesek nem az elejéről kezdék.

2017. szept. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként az emelt érettségi B2 szint ( bár azért egy középfokú nyelvvizsgánál nehezebb), tehát nem nagy ördöngősség elérni a szintet.
2017. szept. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Kedves első válaszoló, 8.-os vagyok és éppen gimnázium után nézelődök.
2017. szept. 15. 19:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Tehát 4 éved lesz rá. Akkro mindegy, hogy nulláról kezdi-e valaki vagy honnan, a 4 évbe belefér, ha elég elszánt. Az persze segít, ha minél több angolóra van egy héten. Azt tudod előre, hogy neked melyik évfolyamon hány lesz?
2017. szept. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már úgy értem, az emelt szintű érettségire. De továbbra sem egyértelmű, hogy arra gondolsz-e...


Hogy egy adott osztály adott csoportja honnan kezdi, az mindig attól függ, hogy az adott osztály adott csoportja milyen szinten van. Ha legtöbben a nullán, akkor onnan fog indulni a csoport (akkor is, ha "emelt szintű" angolos csoportnak nevezik amiatt, hogy több órájuk van egy héten, mint a másik csoportnak). Ha viszont a csoport nagy része már elég jól tud, akkor simán lehet, hogy nem nulláról akkor se, ha te azt szeretnéd. Így az is kérdéses szerintem, hogy járhatsz-e majd abba a csoportba. Ha a tanár nem látja reálisnak, hogy utolérd a többieket belátható időn belül, lehet, hogy azt fogja mondani, hogy legyél inkább németes...

2017. szept. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!