Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE BTK régészet szakra...

ELTE BTK régészet szakra milyen feltételekkel nyerhetek felvételt? (Alább kifejtve. )

Figyelt kérdés
Határon túli magyarként szeretnék felvételt nyerni erre a szakra. Színjeles tanuló vagyok. Az idei tanévben teszem érettségi vizsgáimat magyarból, történelemből, angolból, németből és szlovákból, mindet B2-es szinten. Legfőképp az érdekel, kell-e emelt szintű érettségit tennem, valamint hol juthatok aktuális infókhoz az egyetemről (nyílt napok, jelentkezési határidők stb.)?

2017. szept. 13. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
felvi.hu
2017. szept. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Valaki esetleg, aki tapasztalatból tudna nekem választ adni?

2017. szept. 13. 14:56
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj de miért nem olyanba ölöd a pénzed amivel fogsz is majd munkát kapni?
2017. szept. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha a felvi.hu-n nem igazodsz ki, a felsőoktatásban sem fogsz...
2017. szept. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy a kérdésemre válaszoltatok. Épp ilyen válaszokat vártam.
2017. szept. 16. 14:20
 6/7 anonim ***** válasza:

"ELTE BTK régészet szakra milyen feltételekkel nyerhetek felvételt? (Alább kifejtve. )

Határon túli magyarként szeretnék felvételt nyerni erre a szakra. Színjeles tanuló vagyok. Az idei tanévben teszem érettségi vizsgáimat magyarból, történelemből, angolból, németből és szlovákból, mindet B2-es szinten. Legfőképp az érdekel, kell-e emelt szintű érettségit tennem, valamint hol juthatok aktuális infókhoz az egyetemről (nyílt napok, jelentkezési határidők stb.)?"


Tapasztalatból vársz válaszokat. Tehát azt hiszed, hogy itt, a gyk-n éppen mostanában lehetőleg többen is megfordulnak olyanok, - sőt, mindnek épp válaszolni is van kedve és ideje egyszerre -, akik határon túli magyarok, színjeles tanulók voltak, már leérettségiztek, éppen magyarból, történelemből, angolból, németből és szlovákból, mint te, és mindegyikből B2-es szinten. Hát tévedsz.


Ha tényleg ilyenek tapasztalataira vársz, legyél sokkal de sokkal türelmesebb.


Ha meg mostanában kéne az info, hogy milyen feltételekkel nyerhetsz felvételt, akkor nincs más hátra, mint körülnézni a felvin. Ami nem mellesleg azért is sokkal megbízhatóbb, mint egyesek tapasztalatai, mert lehet, hogy ők valami részletre már nem, vagy nem elég pontosan emlékeznek, és a rendszer ráadásul folyamatosan változik, tehát abból, hogy nekik milyen tapasztalataik vannak, semmi sem következik arra nézve, hogy neked most milyen feltételeknek kell majd megfelelned.


Úgyhogy ne legyenek előítéleteid ("Épp ilyen válaszokat vártam."), hanem örülj, hogy van, aki (valóban, akár hiszed, akár nem) segíteni próbál azzal, hogy a felvire irányít (ami talán sokkal kevésbé ismerős egy határon túli számára, mint egy magyarországi számára - ezt a magyarországiak nem tudhatják).


[link]

Ha eddig a linkig se jutottál el magadtól, akkor tényleg nehéz dolgod lesz a felsőoktatásban, továbbra is azt mondom... (egyetem nyílt nap 2017 felvi - Enter)

2017. szept. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kutato akarsz lenni es megis kesz valaszokat varsz. Atgondoltad ezt? Irany a felvi, ott tenyleg mindent megtalalsz, az a legreszletesebb (es hivatalos) felsooktatasi portal.
2017. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!