Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Másodéves vagyok az ELTE-n,...

Másodéves vagyok az ELTE-n, és az a problémám, hogy rájöttem, nagyon nem nekem való ez a szak. Mit tudok/kell/lehet tenni annak érdekében, hogy ugyanazon egyetemen belül másik szakra átjelentkezzek és ott tanuljak 2010 szeptembertől?

Figyelt kérdés

Későn kapcsoltam, hogy nem ezt szeretném tanulni amit, hanem valami hasznosabbat, ami jobban is érdekel... második év vége van, készülök a vizsgákra, de van amire nem fogok bemenni már (pedig kötelező tantárgy...).

Egyébként is csúsznék egy fél évet, mert kérésem ellenére sem hirdettek meg egy tantárgyat csak vizsgakurzusként, szóval amúgy is tovább tartana az egyetem...

Lehetséges-e egyáltalán átsorolnom máshova?

Államilag támogatottnak számítana-e az, vagy már fizetni is kellene érte?


Köszönöm a segítségeteket, én sajnos ebben a témában nem nagyon vagyok jártas...


2010. máj. 27. 01:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeptembertől biztosan átlehet menni nem ?kell hogy legyen valami módja a váltásnak utána kell nézni az egyetemen belül.Hogy államilag támogatott e..mivel nem arra jelentkeztél gondolom nem de kitudja..számít a tanulmányi eredmény is.talán valami bennfentes ír valamit erről én nem sokat tudok hozzáfűzni.de ezer 100ék hogy átmehetsz máshova csk érdeklődd meg.
2010. máj. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak az érdekelne (statisztikailag), hogy milyen szakról mennél milyen szakra?


Ha nem szeretnél válaszolni azt is megértem.


22/L

2010. máj. 27. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

btk info-könyvtárosról valami másra... matek itt nincs ez volt benne a jó, de rájöttem, hogy sajnos ebből nem fogok megélni, és még csak nem is érdekel...

A reáltantárgyakért nem vagyok oda.

Még nem tudok melyik szakot válasszam, de innen mindenképp el akarok menni.

2010. máj. 27. 09:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Felvételizned kell az adott szakra, és az eddigi tárgyaid közül elismertetned azt, amit lehet. Már a jövő félévre így vedd fel a tárgyaidat. Ha felvettek, akkor leadhatod az eddigi szakodat.
2010. máj. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A felviteli az a felvételi, amit februárban kell leadni? Vagy valamilyen más kérvény?
2010. máj. 27. 10:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Erős a gyanúm, hogy nem tudsz csak úgy átmenni. Ugyanúgy felvételizned kell a másik szakra, de azt már elég rendesen lekésted. Max pótfelvételi, de ott meg ugye ált. fizetős szakok vannak.

De azért próbálkozz a TO-n...

De ne sok reményt fűzz hozzá...Ennyi erővel azt is lehetne csinálni, hogy felvételizik vki vmi tök alacsony ponthatáros szakra, aztán fogja magát és átmegy....


Karon belül még talán, de karok között már tuti nem működik. De szerintem szakok között sem. De tényleg TO, az a biztos.

2010. máj. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utána fogok kérdezni az biztos, de csütörtökön nincs nyitva a TO.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. máj. 27. 11:18
 8/8 anonim válasza:
100%

ahhoz hogy átmenj egy másik szakra oda is jelentkezned kell, és ha vannak egyező tantárgyak azokat elfogadják, 4félévet elhasználtál így állam. támogatottként így ha felvesznek a másik szakra már csak a maradék aszem 3féléved lehet áll. tám. a többi fizetős, és így tudom

de azért kérdezz rá a to-n!

2010. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!