Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építész/építőmérnök vagy...

Építész/építőmérnök vagy járműmérnök?

Figyelt kérdés
Negyedik éve járok építészetre és eljött az idő hogy egyetemre induljak jövőre.. eddig nem is volt kérdés ,hogy melyik írányba induljak, viszont feljöttem ide gyakorira és mindenki szidja és ellene van az építőiparnak(kezdő fizu 130ezer és lassan emelkedik csak ,cserébe 4évet szenvedsz a grafikusokkal, "ha visszamennek az időben tuti mást tanulnak" ,stb.). Járműveken vannak ismerőseim duálison és nagyon jókat mondanak(kezdő fizu 3.5ev után kb 350lesz és gyorsan emelkedik,már egyetem alatt kapsz pénzt és belátást nyersz az iparba,stb.) , és amúgy is imádom az autókat meg mindent amiben motor van , tényleg érdekel ... szerintetek mit válasszak? Radikális változás lenne az utóbbi, de megérné?

2017. szept. 17. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy mások mit mondanak a szakról nem szabadna befolyásolnia hogy te milyen irányban tanulsz tovább. Ez a te jövőd, a te döntésed is. Én energetikai mérnöknek tanulok és mindenki szerint nehezebb elhelyezkedni mint egy gépész vagy villamosmérnöknek, de ha engem nem érdekel a gépelemek vagy az áramköri ismeretek nem fogok csak azért szenvedni mert "könnyű elhelyezkedni" vagy "jól keres". Semmiképp se tanulj olyasmit amit nem szeretnél csinálni, főleg ha mérnöknek tanulsz mert ez egy összetett és nehéz szakma. Ha nem megfelelő a fizetés vagy hanyatlik az építész szakma Magyarországon bármikor kimehetsz külföldre dolgozni (akár már a tanulmányaid alatt is gyakornoknak). A járműmérnöki meg nem autószerelő vagy tuningoló képzés, oda jár az egyik ismerősöm és már az első félévben bukott egy csomó tárgyat mert elképesztően nehéz, és egyébként az se egy keresett szakma mint a gépész vagy villamosmérnök. Ha ide jönnél a BME-re itt nagyok a követelmények viszont versenyképes diplomát kapsz úgyhogy kevésbé kell aggódnod amiatt hogy nem tudsz majd elhelyezkedni. Se a jármű se az építészmérnök nem egyszerű, én azt ajánlom hogy menj fel a bme oldalára és ott minden le van írva hogy a tantervekben mit tanulnak a diákok, milyen követelmények vannak illetve milyen specializációkra / msc-re tudsz jelentkezni azokon a szakokon, ezek nekem nagyon sokat segítettek amikor jelentkeztem az egyetemre. Ha bármi kérdésed lenne nyugodtan írj levelet
2017. szept. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Azért olyan iparágban ahol külföldön sincs munkaerőhiány mérnökökből oda kezdőként ( ha nincs ismerős magasan ) hiába megy ki. Esetleg majd később itthoni referenciákkal.
2017. szept. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 István Tomi válasza:
Én is(11.osztály) a BME-re (ÉMK) szeretnék menni, emeltezni nem akarok..de akkor kb mindenbol 4es kene es 2 ötös biztos..talan még a matek emelt johet szoba de sajnos erosen bizonytalan vagyok.
2017. szept. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Esetleg egy fejezett építőmérnök hozzá tudna szólni? Nos igen a külföldön jobban megfizetik dolog egy friss magyar diplomával nem sokat ér jó kapcsolatok nélkül... persze tudom az utóbbi szakma nem tuningolásról szól , viszont rengeteg ága van és borzasztó jó fizetésekre lehet számítani itthon is , na meg pláne ha kikerülsz németbe a BMW Audi Mercedes valamelyikének... és persze érdekel is , olvastam róla sokat , de átugorni egy totál másik szakról... Nemtudom mitévő legyek...
2017. szept. 18. 23:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Nos végzettként: irodai melóval esélyed sincs szerintem annyit keresni mint valamely normálisabb iparágban dolgozó mérnök. Marad a kivitelezés. Én is azt tolom. Ahhoz, hogy keressek közel annyit mint mondjuk villamos vagy egyéb mérnök ismerőseim én heti 6 napot megyek folyton napi kb 10-11 órában. Erre még rájön a helyszínekre való utazás is. Ehhez kalkuláld hozzá az építőipari munkások minőségét, non stop kocsiban való étkezést, toj toj wcket és egyéb hasonló dolgokat. Nah kb ez a helyzet.
2017. szept. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És legalább szereted a munkádat utolsó? Vagy csak kényszerként fogod fel?
2017. szept. 19. 14:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg ez van ezt kell csinálnom. Habár úgy néz ki, hogy a közeljövőben sikerül pályát váltanom. Díjaznám ha végre összejönne.
2017. szept. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!