Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a Karinthy Frigyes...

Vélemények a Karinthy Frigyes Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már több ilyen kérdés volt, de azok mind régebbiek, vagy arról vannak, hogy be kerül-e az illető xy pontszámmal, én most inkább azoknak a véleményét szeretném hallani, akik oda járnak/ismerősük jár oda stb..


Mennyire erős az iskola?

Mennyire sokat kell tanulni?(tudom, hogy nem 15 perc a tanulás+házi, hiszen gimnázium,csak, hogy az iskola mellett marad-e idő sportra/szakkörre, vagy felejtsem el)

Milyenek a tanárok?

Milyen az iskola légköre?

Mennyire jól tanítják meg a nyelvet, illetve a második választott nyelvet?

Ha Karinthy-s voltál/vagy vagy ismerősöd jár/járt oda kérlek válaszolj ezekre, mert nagyon fontos lenne.

Előre is köszönöm:)



2017. szept. 19. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én is oda szeretnék a tanévben felvételizni.Állîtólag kemény suli.5 tantárgyat idegennyelven tanulnak.Sokat kell tanulni.Otthon 4-5 óra a minimum.Kemény a felvételi is.Nagyon nehezen lehet bejutni. Én is várom,hogy válaszoljanak mások is a kérdésedre.
2017. szept. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Valóban kemény a suli és még keményebb a felvételi. Mindkét lányom nekiugrott, mindkettő kitűnő volt és átlag feletti írásbelit írtak mégsem sikerült nekik. Igaz nem bánkódtak miatta, mert nem oda akartak menni. Ha teheted mindenképpen járj el a tehetséggondozásukra (biztos lesz). Nekünk sajna kimaradt, mivel vidékiek vagyunk nem jutottunk el rá.
2017. szept. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

A lányom odajár a két tannyelvű angol osztályba ,az iskola erős jó tanárokkal, de marad ideje mindenre. Sportol, iskolán kívül is, baráti programokra is jut idő. Ő még soha nem tanult 4-5 órát, bár ez szerintem képesség kérdése is, Ő nem igazán szorgalmas de jófejű gyerek ,nagyon max ha dolgozatokra is készül 2 órát tanult.

Az iskola légköre nagyon jó, családias, barátságos mert nincs túl sok osztály. A második nyelvből is 11. után általában középfokú nyelvvizsgát lehet tenni.

Az előkészítőt mindenképp ajánlom, lányom is végig kitűnő volt de sokat segített neki, mert matekból a szóbelire is készülnek ezeken az alkalmakon.

Csak ajánlani tudom mert bár jó iskola de nem olyan versenyistálló mint pl a az Szent István és nem azért írom ezt mert oda nem vették fel a lányomat, mert oda is mehetett volna :) de ezt választotta és nagyon boldog, kiegyensúlyozott diák. És ennyi tanulással a 0. évfolyamot kitűnő bizonyítvánnyal zárta!

2017. szept. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Erősnek nagyon erős de ahhoz képest nem kell olyan sokat tanulni. Én zenélek és sportolok is mellette, de szerintem jól össze lehet egyeztetni ezeket a tanulással, és ezt nem csak én mondom, az osztályomból/évfolyamomból is rengetegen sportolnak. Szerintem nagyon jó a légkör, mindenki barátságos a szünetek hangulatát nagyon imádom. A nyelveket nagyon jól meg lehet tanulni akkor is ha 0 nyelvtudással jössz(sőt azzal jársz jobban szerintem de ezt embere válogatja)

A legtöbb tanár nagyon lelkes és segítőkész, de persze kivételek mindenhol vannak:) Én csak ajánlani tudom!

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok, csak írj!

2017. okt. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én most odajárok felvételi előkészîtőre és bevallom, a matek és a magyar is kifog rajtam.Mîg a normál korábbi évek felvételi feladatait (a netről letöltve) gond nélkül megoldom,addig a Karinthy tehetséggondozójával nehezen boldogulok.Persze azt látom,hogy a csoportársaim sem ugranak ki a padból a feladatok megoldásainál.Elvittem a tesztet a matek tanáromhoz és ő több feladatra azt mondta,hogy ezek gimnáziumi anyagok és ne ijedjek meg,mert azért nem megy.Korábban gindoltam arra én is,hogy a Karinthyba megyek, de ezek után már meggondolom.Sztetek is túl nagyok az elvárások vagy én vagyok ehhez tehetségtelen?Pedig 5-ös vagyok matekból és nem gyenge az oktatás nálunk.
2017. okt. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Utolsó!Ezzel èn is így vagyok,de elhatároztam hogy nem adom fel! Neked sem kellene!Küzdj érte és biztos felvesznek!:)
2017. okt. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem adom fel, csak jajgatok!:):)
2017. okt. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%
Pocsék a felvèteli elõkèszîtõje.Nagyon megbántam,hogy kèrtem a szüleimet fizessèk be.A feladatokat kèptelensèg megoldani átlagtòl jobb nyolcadikosoknak is.A csoportban mindenki csak csöndben ül,amikor a tanár kèrdez. Elvettèk a kedvemet a Karinthytòl.Ez egy nagykèpû iskola.
2017. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Sajnálom ha így gondolod. Nagyon családias, barátságos az iskola és a legtöbb tanár is nagyon kedves.

Az előkészítő tényleg nehezebb de megtérül mert a szóbelire is felkészítenek, a központi írásbelit pedig lazán megtudod majd jó eredményre írni.

Gyakorolni kell és menni fog, nekem is sikerült :)

2017. okt. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Valóban barátságos az iskola hangulata,de ott ilyen nehéz matek?Mutattam az osztálytársaimnak is a feladatlapot,a legjobb matekosok(rendszeresen matek versenyeket nyert)is elhűltek rajta,miket kellene megoldanunk.Ők se tudták megoldani.Nem élem bele magam a Karinthyba,ha ilyen lesz a szóbeli,hiába îrok jó îrásbelit,úgyse vesznek fel.:(
2017. okt. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!