Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az tényleg igaz, hogy magyar...

Az tényleg igaz, hogy magyar állampolgárként felvételi vagy bármi nélkül látogathatom a főiskolák, egyetemek óráit?

Figyelt kérdés

Lenne pár óra, amire beülnék, szimplán mert érdekel, de nem akarok ezért felvételizni meg stb.

Egyszerűen kíváncsi vagyok.


2017. szept. 19. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
off. ez engem is érdekelne :D
2017. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Hat, ha ez igy van, akkor en nem tudom mire fizetek felevente tobbszazezreket... azert, mert a vegen adnak egy papirt (ha minden jol megy) ?
2017. szept. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

PErsze, kérik az állampolgárság igazolását óra előtt...

Előadásra simán be tudsz ülni ott, ahol nincs belépőkártyás rendszer, de oda be tud ülni egy kínai is...

2017. szept. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmeleti orakra elvileg barki bemehet. Gyakorlatokra mar nem.
2017. szept. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá az állampolgárságodnak.
2017. szept. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előadások valóban nyilvánosak.
2017. szept. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom inkább elöadásra ülnél be mint gyakorlatra. Ott meg a kutya nem nézi, hogy ki az illetö. Ha szol, maximum megmondod, hogy érdekel az anyag, és beülnél. A tanár szerintem még örül is, hogy valaki azért ment be, hogy meghallgassa, nem azért hogy aludjon egyet. Egyébként Szegeden van egy Szabadegyetem tárgy az egyetemen, oda meg pláne be lehet ülni minden kérdés nélkül.
2017. szept. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7: Ugyan ezt akartam írni.

A kisebb létszámú előadásokon már feltűnő lehet, de sokszor ott sem okoz gondot. Én 10-től kezdve 14-ig (technikum vége) heti rendszerességgel jártam egyetemi előadásokra, mert ott volt a középiskolám mellett a város egyeteme is. Volt, hogy szóltam év elején az előadónak, hogy én be szeretnék ülni pár előadására mert érdekel a téma, úgy hogy nem vagyok az iskola tanulója és a legtöbben simán beengedtek. (Még jó pár kis ZH-t is írtam az egyik tárgyon, mondván ha már bejárok akkor felmérné a tudásomat :) - (Nyilván nem került sehova be az eredmény.) ) - Szóval igen, be lehet ülni előadásokra, de a legtöbbnek nem feltétele a magyar állampolgárság, mivel a tanár vagy beenged vagy nem elven lehet hallgatni, magyarán nem "hivatalosan".

2017. szept. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
NEM valószínű, azaz nem minden intézménybe jutnál be a beléptető rendszer miatt :/
2018. febr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Beléptető rendszer? Megjártam pár egyetemet, sehol nem találkoztam még ilyennel.
2018. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!