Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megéri ezekbe a...

Szerintetek megéri ezekbe a sulikba járnom a továbbtanulásom érdekébom?

Figyelt kérdés

Most 8.-os vagyok, és választás előtt állok. Azt tudom, hogy mindenképpen jogi pályán szeretnék elhelyezkedni. Arra gondoltam, hogy a helyi városi gimnázium emelt angol nyelvi osztályába jelentkeznék, ami amúgy eléggé elismert, ott emelt szinten angoloznék, hozzá tanulnék középszinten egy németet vagy latint. Ha minden jól megy akkor szereznék egy emelt angol érettségit és egyet történelemből (mivel nyelvi osztály ezért az ELTE töri emelt érettségi előkészítőin azt letudnám) és ugye matekból, magyarból, jogi alapismeretkből pedig középszintűt tennék, hozzá egy 5-ös tanulmányi átlag, mindenképp a többletpontok érdekében legalább 1 OKTV és ha minden összejönne az állami férőhelyes ELTE-ÁJK-re jelentkeznék. És az lenne a kérdésem, hogy ez így jó lenne, ha így alakítanám a gimnáziumi tanulmányaimat? Most felmerülhet bennetek, hogy miért nem humánra jelentkezel, ha jogra mész? Egyszerű, nincs a városomban humán, és vidékre semmiképpen sem mennék. Köszönöm előre is válaszaitokat!

14/L



2017. szept. 21. 16:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen tagozatot választasz, 11.-ben úgyis tudsz faktot is választani, de egyébként az emelt angol szerintem jó ötlet mert a nyelvek fontosak és felvételin is számít. Én úgy tudom, hogy jogász képzésre a történelem kötelező és mellé lehet választani latint vagy magyart vagy egy idegen nyelvet és ezek közül egyet kell emelt szinten teljesíteni. Arra figyelj oda, hogy ha te csinálsz két emelt érettégit pl. angolból és töriből, akkor a többi (oktv, nyelvvizsga) már teljesen felesleges mert nem kapsz rá pontot. Összesen 100 többletpont vihető, amit a két emeltettel (50+50) meg is van.
2017. szept. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!