Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságinformatikus diplomáva...

Gazdaságinformatikus diplomával kaphatok programozó állást?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok tavaly érettségiztem viszont nem tudtam továbbtanulni infó irányba mert nem volt informatika érettségim. Ebben az évben matek és info érettségire készülök (+hobbiból programozgatni szoktam), hogy tudjak felvételizni. Azért nem szeretnék mérnök vagy proginfo bsc-re menni mert a gazdaság mindig nagyon érdekelt, viszont a programozást egy érdekesebb munkának gondolom és talán a jövőben egy kis gazdasági tudás jól jöhet. Ha elvégzem a gazdaságinformatikát az ad elég tudást ahhoz, hogy egy cég alkalmazzon mint programozó vagy itt csak az informatikának a gazdasághoz kapcsolódó részeit tanítják?


(A gazdinfó után különbözeti nélkül lehetne proginfo msc-re menni, hogy az informatikához kapcsolódó dolgokat mélyebben is elsajátítsam, így talán amit elvesztek a GAZD-infó miatt azt talán pótolja egy kicsit, de mindent a maga idejében hisz a bsc sem egy sétagalopp ;))



2017. szept. 21. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy általánosan is szokták mondani, de az informatikában különösen igaz, hogy nem a papír számít. Egy cég nem azért fog alkalmazni, mert villamosmérnök vagy gazdaságinformatika diplomád van, hanem a tudásod miatt (pl. az X körös állásinterjún hogyan tudsz teljesíteni). Szóval a válasz igen, gazdinfó diplomával is alkalmaznak, feltéve ha egyetem mellett elég fejlesztői tapasztalatot tudsz összeszedni. És fontos kiemelni, hogy egyetem MELLETT és nem alatt - az egyetemen még proginfón is basic tudást adnak le, ami tényleg nagyon nagyon basic a gyakorlatban szükségeshez képest (ezért kell minél előbb elmenni gyakornoknak egy céghez).


Gazdaságinformatika esetében fontos, hogy melyik intézményről van szó. Corvinus/BGE-n nem az informatika dominál, hanem a gazdaság (ergo még a basic tudásnál is kevesebbet adnak programozás terén). SZTE-n jobban dominál az informatika (hiszen proginfó és mérnökinfó képzéssel párhuzamosan megy a gazdinfó is) és mellé kapsz egy kevés gazdaságot.

2017. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5%
Nem. A gazdinfo egy vicc.
2017. szept. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gazdaságinformatikus bsc van és programtervező informatikus msc lesz. Már bsc-től kezdve programozóként dolgozok, tehát ez nem hátrány, ha értesz valamihez. Viszont egyik infos képzéssel sem tanulsz meg programozni. Otthon kell külön gyakorolnod. Továbbá én is azt javaslom, hogy ne BCE, BGE-n válaszd ezt a szakot, mert ott próbálnak a gazdasági vonallal dominálni.
2017. szept. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tibich ***** válasza:
Persze, hogy kaphatsz. A második válaszolót figyelembe se vedd, egy idióta, fingja nincs mit beszél. Gazdinfot végeztem Debrecenben és a suli utolsó egy évében már standard dolgoztam, igaz tesztelőként, de egy erőteljesen IT-s környezetben. Azóta már TA Enginieer vagyok, programozok... Leszarják a munkáltatók milyen diplomád van, csak legyen benned potenciál és egy alaptudás amire lehet építeni. Sok sikert!
2017. okt. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!