Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyátlagban mekkora ponthatár...

Nagyátlagban mekkora ponthatárváltozások várhatók a tavalyihoz képest? A Győri Széchenyi Egyetem informatika szakán 280 körül volt tavaly, ami szerintem nagyon alacsony.

Figyelt kérdés
Illetve ide, vagy jobb egyetemre, informatika szakra felvehetnek, ha a matekom 2-es, legfeljebb 3-mas, de minden más tantárgyam 4 vagy 5? érettségik pedig hasonlók, angol, info emelt. (tudom tudom meghalok egyetemen matekon, de egyelőre a bejutás a fontos)
2017. szept. 21. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fogsz meghalni, simán érteni sem fogod, közelébe nem leszel a kapisgalasnak sem...
2017. szept. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hasonló cipőben jársz?
2017. szept. 21. 22:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Mielőtt megkérdeznéd, én nem járok hasonló cipőben, mint te, csak az egyetemek többsége egyértelműnek fogja venni, hogy középiskolában mindent elsajátítottál, van egy biztos alapod, amire ők építhetnek. Ajánlom, hogy esetleg kezdj el matek tanárhoz járni vagy kérd meg a matek tanárodat, hogy órák után magyarázza el neked a dolgokat.

Sok sikert az egyetemhez! :)

2017. szept. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt elkezdtem már! :) Ettől függetlenül továbbra is fennáll a kérdés, hogy felvenni attól még felvehetnek vagy törődjek bele a sorsomba?
2017. szept. 21. 23:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

280 a minimális ponthatár, valószínűleg ez nem fog változni. Úgy megy ez, hogy a jobb egyetemek simán felszippantják a jobb tanulókat, így ide meg mindenkit felvesznek, aki maradt. (Ezért a minimum a ponthatár.) Valószínűleg jövőre is így lesz.


És valóban, jól érzed, a 280 gyászosan kevés, de ha ennyi a határ, akkor ennyi, felvesznek vele.


Az meg, hogy felvesznek-e csak attól függ, hogy hány pontod lesz. Szerintem az egyetemi felvételnek a nagyon 0. lépése, hogy ezt magadtól is ki tudod számolni. (Pláne infó szakra, de azért annyit segítek, hogy a felvi pontszámításra keress rá.)

2017. szept. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D
2017. szept. 22. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!