Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolán lehet még szakmát...

Főiskolán lehet még szakmát tanulni?

Figyelt kérdés

Szóval Debrecenbe szeretnék menni, valószínűleg valamilyen turizmus szakra.De még a Csokonai Vitéz Mihály Gimnáziumba, de ugye ott nincs turizmus szak.De én úgy terveztem (mert egyik tanárom azt mondja lehet, másik azt, hogy nem), hogy a Csokonaiba megyek emelt angolra/történelemre, aztán meg főiskolán szakmára (tegyük fel hogy nem is turizmus, hanem akármilyen szakma).És azt szeretném kérdezni, hogy ez Debrecenben lehetséges, mert egyik tanárom azt mondja igen, másik az ellentétét.

Előre is köszönöm :)



2017. szept. 22. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

gyakorlatilag minden főiskolán és egyetemen létrehoztak egy turizmus-vendéglátás szakot, mert gyakorlatilag ingyen van, és le lehet húzni az államot egy nagy halom pénzzel, ezért én ebben a kategóriában csak a BGF-et ajánlom, ahol ennek nagy hagyománya van


középfokon az összes vendéglátós szakközép egy lutri, nem ajánlottak

2017. szept. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már kapásból megmondom, hogy nem vagy több 10-12-nél.


Először is tegyük helyre a sorrendet.

1. 8 általános elvégzése

2. Középiskola elvégzése, ahol érettségit szerzel.

3. Egyetem/FOSZK/OKJ


A középiskolák is adnak szakmát, azonban ha nem "kétkezi" munkákról van szó, akkor szinte semmit sem érnek. Szóval ha nem szakács, cukrász, szabó, kőműves, stb. akarsz lenni, akkor válaszd a legerősebb gimnáziumot, ahova felvesznek.


Amennyiben sikerül az érettségi(középiskola ezzel zárul), akkor az ott elért eredményektől függően lesz egy pontod.


Az egyetemen a képzéseknek ponthatára van, s ha több pontod van, mint a ponthatár akkor felvesznek és ingyenes tanulhatsz.


Amennyiben a turizmus érdekel, akkor azt elsősorban egyetemi képzés berkein belül ajánlanám. Magas az állami ponthatár, szóval jól kell tanulni hozzá a gimiben(középiskolában).

Önköltségesen(itt fizetned kell a tandíjat), alacsonyabb a ponthatár. Ezt neked kell majd eldönteni, hogy megéri-e fizetni érte vagy hitelt felvenni.


FOSZK, az majdnem ugyanolyan, mint az egyetemi képzések. Azonban a végleges papírod, kevesebbet fog érni, mint egy diploma(egyetemen azt kapsz).

Cserébe tanulhatod (tölteléktantárgyak, magasabb szint nélkül) azt, amit alapszakon is.

Emellett alacsony a ponthatár, így eléggé könnyű bejutni.


OKJ, ide csak egy érettségi kell(nem számít az eredménye, csak legyen meg), itt is tanulhatod általában azt, amit egyetemen(hasonlóakat, nem pontosan ugyanazt.) Kevesebbet ér, mint a FOSZK, de sokkal könnyebb és a bemeneteli követelménye is eléggé alacsony.


Magáról a turizmusról annyit, hogy ha megvannak a kapcsolataitok, akkor sokszor elég a FOSZK is, de ha nincs, akkor mindenképpen egyetemen végezd(alapszak).



Akkor a mostani célok:

Jelentkezz egy jó gimnáziumba, tanulj normálisan és majd az elkövetkező 4/5 évben mindent megértesz abból, amit leírtam és tisztába kerülnek a dolgok.

Hidd el egy jó gimivel nem lehet mellé lőni, hiszen egy jó gimi garantálja a jó érettségit is, jó érettségi eredményekkel, meg akárhova mehetsz.

S nem tudhatod, hogy majd 4 év múlva hogyan fogod látni a világot. Lehet addigra 5x változtatod majd meg a céljaid és nem fog érdekelni a gazdaság.

2017. szept. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1.válaszolónak köszönöm a választ.


2.válaszolónak csak annyit üzennék, hogy sajnálom hogy feltettem a kérdést, 14 évesen, pályaválasztás előtt...de kösz..

2017. szept. 22. 21:03
 4/4 anonim ***** válasza:

A második válaszoló üzeni, hogy jobb lenne valami szakmunkás suliba menned, ha egy ilyen részletes és rengeteg tanácsot adó válaszra még neked áll feljebb.

Inkább összekéne rakni a két kezed, hogy valaki segíteni akar.


14 évesen meg nem állsz semmilyen pályaválasztás előtt. Cöh.. Csak középiskolát választasz, ami szimplán egy ugródeszka.

Kivéve akkor(mint írtam), ha szakmunkás és hasonló helyre mész.


Szinte 0 a tudásod a rendszerről és nagyon sok dolgot keversz.


Ha nem tudsz valamiről valamit, akkor inkább hallgass és tanulj. Ne emeld fel a hangod, mert lehet később is kéne a segítség csak akkor már nem kapsz..

2017. szept. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!