Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire tartjátok jó ötletnek...

Mennyire tartjátok jó ötletnek egy alternatív suliba való átjelentkezést?

Figyelt kérdés

Szóval most kezdtem a 10. osztályt egy eléggé hajtós, "elit" középsuliban amit most nem nevezek meg,mert nem akarok semmire sem rossz fényt vetni :D

Viszont egyszerűen elegem van abból, hogy tanulás mellett nincs időm semmire, folyton kialvatlan vagyok, ráadásul csomót kell utaznom is...

Mindenki stresszes, a tanárok, a diákok is, egyszerűen negatív az egész légkör...

Mindig is kitűnő tanuló voltam, de szimplán nem látom értelmét, hogy még 3 évig itt magoljam az értelmetlen lexikális fas..ágokat, csak hogy 90+% legyen az érettségim.

Úgy érzem az egésznek nincs jelentősége az életben, egyszerűen nem hiszem hogy ezen lenne a hangsúly.

Szeretnék kilépni ebből az elcseszett oktatási rendszerből, ezért gondoltam, hogy alternatív suliba megyek. Szerintetek?



2017. szept. 22. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te saját céljaidtól és személyiségtől és persze az alternatív iskolától.


Vannak iskolák és vannak diákok, akik nagyon eredményesek ilyen iskolákban, de ha azt érzed, hogy nem akarsz tanulni és nem akarsz jó érettségit, akkor egyetemmel kapcsolatban se várj sokat és később, amikor belépsz a dolgozó társadalomba akkor ezek szerint keress munkát.


Szerintem nagyon fontos a reális célok kitűzése, nyilván akinek nem megy egy jó iskolában az, hogy arra tanuljon, hogy 5-ös érettségije legyen és esetleg felvegyék egy "jó" egyetemre és "jó" munkája legyen, annak olyan célokat kell kitűznie maga elé és az életét is e szerint kell tervezni, mert ha a gimi nem megy, akkor az egyetem sem fog.

2017. szept. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, mindenkinek ugyanazt az érettségit kell megírnia: tehát mindegy, hogy alternatív gimi, hajtós gimi vagy akár levelező.

Az számít, milyen szakra szeretnél menni: ha olyan szakra, ahol kell a 90+%, akkor oda kell tenni magad, de

- nem most, hanem esetleg egyes tárgyakból jövőre, de amúgy inkább csak a végzős évben

- nem a mostani gimi miatt, hanem a jövőbeli céljaid miatt


Ez így nekem most csak úgy tűnik, hogy meg akarsz futamodni. Igen, a tanagyag rosszul van összerakva, de a munkahelyeden is egy csomó olyan dolgot kell majd csinálnod, amiről ugyanezt fogod gondolni.


Persze, ha nem tetszik a suli, elmehetsz egy másik erős suliba is, elmehetsz egy gyenge suliba is és felkészülhetsz magadtól stb., de én nem tartom jó ötletnek. Ha kitűnőnek könyveltek el, abból itt most hasznod lehet, ha mondjuk átmenetileg le vagy hangolva és nem tudsz annyira koncentrálni, a tanárok valószínűleg nem fognak rossz színben látni. De az is lehet, hogy a kitűnő eredményeid ellenére más tanulási módszerre kellene átállnod, mert ha a 10. anyag is sok (esetleg már a 9-es anyag is sok volt), akkor az egyetemen már teljesíthetetlen lesz - ha esetleg tudnál hatékonyabban tanulni, akkor több időd lenne a pihenésre is.

2017. szept. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért mindjárt alternatív? Elég lenne átmenned egy átlagos suliba. Ott annyit tanulhatnál, amennyit jólesik. Vagyis ha pár éven belül megjön az eszed, akkor mégsincs elvágva előtted a továbbtanulási lehetőség. Alternatív suliból viszont inkább mindenféle alternatívák felé vezet az út, nem kimondottan a felsőoktatásba...
2017. szept. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy rosszul osztanám be az időmet, ugyanis 3 óránál többet esélyem se lenne nagyon tanulni, ugyanis minden nap kb. 6-ra érek haza.

É

2017. szept. 27. 14:58
 5/6 A kérdező kommentje:

*Én szeretek tanulni, és sok minden is érdekel, de a legrosszabb hogy kezdem megutálni az egészet emiatt. Ennyi tanulás meg magoltatás szerintem egyáltalán nem válik már előnyére senkinek,sőt...

Másrészt meg szeretnék életet e mellé. Kibírnám még, hiszen eddig is kibírtam,valószínűleg egyetemen is kibírnám, de jelenleg nem látom értelmét. Nemhogy okosabb, de ettől csak stresszesebb, fáradtabb és motiválatlanabb leszek, és valahogy az az érzésem, hogy sokkal effektívebb lenne az egész, ha nem lenne ez a túlterheltség. Ez a "kevesebb néha több" tipikus esete.

És ha valamikor, akkor most szeretnék élni, megtapasztalni dolgokat, szélesíteni a látókörömet, sportolni, nem pedig naphosszat magolni. Azt elég lesz majd egyetemen is(ha megyek). Persze ahhoz, hogy menjek,most is kéne tanulni,de közel sem ennyit szerintem. Az érettségihez sokkal kevesebb kell, mint amivel nap mint nap traktálnak. Az emelt persze más tészta.

De igazatok van egyébként, még ha elég szimpatikusnak is találom az alternatív sulik oktatásmódját,nagyon lekorlátozza a lehetőségeket, úgyhogy valószínűleg átmegyek egy "gyengébb" suliba.

2017. szept. 27. 15:14
 6/6 anonim ***** válasza:
"És ha valamikor, akkor most szeretnék élni, megtapasztalni dolgokat, szélesíteni a látókörömet..." - erre való az egyetem.
2017. szept. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!