Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem, diákszervezetek?...

Egyetem, diákszervezetek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Fontos egyetemi diákszervezethez tartozni? (Ha igen, mennyire?) Mekkora előnyt jelent a munkaerőpiacon?

2017. szept. 23. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fontos. Előnyt? Rohadt nagy előnyt tud adni.
2017. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szakfüggő. Ha valamilyen szakmádba vágó tapasztalatot tudsz szerezni, nyilván jelenthet előnyt. De pl. ha HÖK-ös vagy, akkor az nem túl sok referencia egy 3 körös szoftverfejlesztő interjún.
2017. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Én még mindig nem hiszek abban, hogy bármilyen komolyabb helyen picit is számítana az, hogy te segítettél megszervezni ezt meg azt, meghallgattál anno pár előadást, ami mostanára már nem úgy van és sorolhatnám.

Persze oké, töltheted vele a CV-det, de ahogy megvan a 2 év tapasztalat utána már többet bele sem írod.


Számos helyen már felvételi elbeszélgetés, több körre osztott kérdőívezés/feladatmegoldás van.


Ott a diákszervezetes dolog már vajmi keveset nyom a latba.

2017. szept. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a tapasztalat hanem a kapcsolatok miatt számít. Nekem egy diákszervezet miatt vannak barátaim szinte mindenhol európában, és már nem egyszer tudtak segíteni, utazásban munkában vagy tippekkel. Ugyanígy ha igazán jó kapcsolatokat építesz ki és az egyik ilyen ismerősöd talál egy jó állást akkor lehet téged is be tud tenni. A protekció miatt számít.
2022. ápr. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!