Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE szlavisztika orosz...

ELTE szlavisztika orosz szakára ha orosz tudással jelentkezek mi a teendő?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt leteszem oroszból a felsőfokút. Szeretnék magyar-orosz tolmács lenni, ott elvileg a legtöbb ember nulláról kezd, intenzív nyelvoktatással. Ha én tudok oroszul, nem kell az órákra bejárnom, esetleg kihagyok évet, vagy hogy van ez?

2017. szept. 24. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
az elten csoportokra bontanak majd titeket mert van aki mar tudassal megy oda. viszont tolmacsnak 2 valasztott idegennyelv kell, a diplomad egyenerteku egy felsofoku nyelvvizsgaval mint szlavisztika alapszakos bolcsesz. En is a BTKn vegeztem es most csinalom pont a fordito-tolmacs MA-t. melle nem tudom milyen nyelvet szeretnel de ha ennyire megy az orosz en azt javaslom inkabb, hogy valassz egy masik alapszakot es ha szeretned gyakorolni az oroszt minornak felvehetned majd, hogy azert mrg is maradjon. amugy a btk sajnos nem nyelvtanulasra lett kitalalva . en romanisztikas voltam, vannak nyelvfejlesztes orak es nyelvgyakorlatok termeszetesen de mellette kulturfoldrajz, irodalom es tortenelem is szerepet kap nagyobb hangsulyban. Szoval igy szerintem erdemes lenne masik szakot valasztanod, viszont ha kerdesed van irj nyugodtan hatha tudok segitrn 😊
2017. szept. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az orosz mellé válassz még egy másik nyelv(szak)ot
2017. szept. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!