Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatika szakon vagyok...

Informatika szakon vagyok végzős (középiskolában), és egyáltalán nem értem a szakmai anyagot. Mit tudok csinálni, hogy ne bukjak meg?

Figyelt kérdés

Tavaly kaptunk egy nagyon szigorú tanárt. Akkor sikerült 2-essel átvergődnöm, hogy szó szerint bevágtam a tananyagot, de semmire nem emlékeztem belőle pár nap múlva.


Próbáltam megérteni, mint a történelmet, de nem megy. Túl nehéz nekem. Azért jöttem infó szakra, mert érdekelt a programozás, soha nem gondoltam volna, hogy ennyire szenvedni fogok a többi szakmai tárggyal. Most viszont duplájára nőtt az anyag, és ennyit egyszerűen lehetetlen bemagolni.


Ha megbukok, nem mehetek érettségizni, és az alattunk lévő évfolyam is tele van, így iskolát kéne váltani, ami utolsó évben nem lenne túl jó (ráadásul már minden pénz be van fizetve szalagavatóra, ballagásra, bankettre..stb-re).


Megvettem a hivatalos tananyagot, amiből "tanít", de teljesen szakmai szöveg az egész, nem átlagembereknek van, hanem szakembereknek. És sajnos leadja nekünk az EMELT ANYAGOT is, amit nem fognak kérdezni az érettségin, de azt mondta, hogy aki "meggondolja magát, hogy mégis emelt érettségit akar, annak meg legyen a felkészítés". Többiek se nagyon értik, kivetíti a szöveget a falra, azt kell leírni a füzetbe, rohadt gyorsan, nincs idő mindent leírni. Azt is számon kéri, amit csak szóban mond el, és nem lehet mindent felírni, megtanulni, főleg hogy nem is értem az egészet. Tisztára egyetemi szinten érzem magam.


Holnap dolgozat, és az előző doga is mindenkinek 1-es 2-es lett (jobb jegy nem született). És nem értem a mostani anyagot se, ráadásul beteg voltam 1 hétig, és egy csomó óráról lemaradtam. A többiek füzetét elkértem, de vagy hiányos, vagy nagyon csúnyán írta, és nem bírom elolvasni.


Teljesen kétségbe vagyok esve, mit tudok tenni?

--------------------------

És hogy példát is írják, ilyen szövegeket kell megtanulni (már a címet se értem):


rétegbeli szegmens nélküli csomagok


Mi a helyzet azonban azokkal az IPv4-es csomagokkal, amelyek nem TCP- vagy UDP-szegmenst tartalmazó adatot szállítanak? Ezek a csomagok ugyanis nem tartalmaznak 4. rétegbeli portszámot. A PAT lefordítja azokat a legáltalánosabb IPv4 által szállított protokollokat is, amelyek sem a TCP-t, sem az UDP-t nem használják szállítási rétegprotokollként. A leggyakoribb ezek közül az ICMPv4. A PAT minden ilyen típusú protokollt eltérően kezel. Az ICMPv4 lekérdező, visszhangkérés és visszhangválasz üzenetek például tartalmaznak egy lekérdezési azonosítót (Query ID). Az ICMPv4 a lekérdezési azonosítót használja a visszhangkérés és a megfelelő válasz azonosításához. A lekérdezési azonosító növekszik minden kiküldött visszhangkérés esetén. A PAT ezt használja a 4. rétegbeli portszám helyett.


2017. szept. 24. 20:27
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy Hálózat ismeret elméletről van szó.
2017. szept. 24. 20:35
 2/2 anonim válasza:
Sajnos az ilyen spec. szakokban emelt szinten szokták leadni az anyagot, sok mindent nem tudok tanácsolni csak annyit, hogy bízz magadban és próbálkoz vele és hidd el, hogy képes vagy megtanulni és próbáld a lényegét kiszűrni, mert ahogy olvastam fele csak rizsa.
2017. szept. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!