Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb szakkoli (Corvinus)?

Figyelt kérdés
Rajk, Heller, Fakt, EVK stb. Mit tudtok ezekről? Melyik a 'legszakmaibb'? Melyik mutat a legjobban az önéletrajzomban? (Közösség, bulizás nem fontos.) Ha esetleg MCC-ről van valakinek tapasztalata/véleménye, az is érdekel.

2017. szept. 27. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Végzős BCE-s vagyok, és nagyjából ezek voltak a benyomásaim eddig:


Heller: erősen szakmai, pénzügyes vonal, ha ez érdekel akkor elég fix utad lesz Morgan Stanleyhez és társaihoz


Rajk: régen nagy neve volt, manapság a tagságuk nem éppen az egyetemi elit közé tartozik


FAKT: nemrég lettek szakkoli, sokat nem tudok róluk


EVK: ők viszik a vállalkozós vonalat, ha ez vagy a tanácsadás érdekel, jó választás


MCC: nem csak BCE-seknek van, szakmailag erős, első év után választhatsz szakirányt

2017. szept. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

A Hellerről elmondottak akkor is igazak, ha nem pénzügyes vagyok, hanem AK-s? Nem hátrány, hogy nem vagyok spm-es? (Mert nekünk ugyanezzel a szöveggel reklámozták anno az spm-et. Mármint, hogy 'egyenes út a Morgan Stanleyhez és társaihoz.')

Van realitása, hogy egyszerre legyek Helleres és MCC-s vagy túl sok időt vesznek igénybe egyenként is? Ill. megéri egyáltalán a befektetett energiát vagy többet ér (karrier szempontból) ha elmegyek valami jobb helyre dolgozni egyetem mellett?

2017. szept. 28. 01:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Két szakkolit nem lehet. A legtöbb helyen belső szabályzat tiltja. Az MCC és a Heller is bentlakásos kolik, kötelező délutáni progikkal és hasonlók.


AK-sok elég nagy számban mennek pénzügyes területre, szóval amiatt nem kell aggódnod. A matekod erősebb a G karosnál, szóval nem gáz hogy nem jársz spm-re szerintem.


Ha választani kell a kettő között, a Heller jobban behatárol szakmailag (de arra a területre fel is készít) az MCC-ben pedig nagy hangsúly van a vezetőképzésen, széles látásmódon, a kurzusaik pedig nagyon változatosak. Rosszul egyikkel sem fogsz járni.


Az első 1-1,5 évben inkább a sulira koncentrálj, utána kezdhetsz gondolkodni valamilyen részmunkaidős helyen. Egy szakkoliban/diákszervezetekben kapsz egy olyan kapcsolati hálót és szakmai hátteret, hogy arról nem érdemes lemondani azért, hogy egy multinál robotolj már az elején. Gyakornokokra ritkán bíznak komoly feladatokat, inkább "dolgozni" tanulsz meg, nem pedig értékes szakmai skilleket (és a komolyabb helyeknél nagyon értékesebb a szakkoli a CV-dben, mint a gyakornokság random multinál). Rengeteg szakkolináé a már végzettek veszik fel a jelenlegi szakkolisokat menő helyekre, és jól működik a beajánlásos rendszer.

2017. szept. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :) Eloszor is ejnye bejnye, hogy nem skm-re jelentkeztel ;).


Elottem egeszen jol leirtak a kolikat, annyit tennek hozza, hogy a FAKT kifejezetten K karosoknak van es azt hallottam, hogy eleg szinvonalas es jo.


Mindenkeppen erdeklodj naluk is!!!

2017. szept. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyet pályázathatsz meg egy félévben :)

Tehát olyan nincs h több helyre jelentkezel, erre figyelnek is.


Amúgy mindegyiknek kb 3szoros túljelentkezés van. Szóval nehogy azt hidd h jelentkezel és fel is vesznek.


EVK-nak és Hellernek és talán a Rajknak is van elsős kurzusa. Ezekre érdemes járni, egyrészt tudás másrészt, ha látnak téged akkor talán nagyobb az esélyed bekerülni.

2017. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy csak egy szakkolinak lehetek tagja, de nekem azt mondták, hogy mivel az MCC hivatalosan nem szakkoli, ezért lehetek egyszerre MCC-s és pl. Helleres. Vagy ez téves info?



"Csak egyet pályázhatsz meg egy félévben". Ezek szerint nem csak első évben, hanem akár másodévben is lehet csatlakozni szakkolégiumhoz? És ha később is lehet csatlakozni, attól még ugyanúgy igaz, hogy egyszerre csak egy szakkolégiumnak lehetek tagja?

2017. okt. 2. 14:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Téves infó. Az MCC, Fakt, TEK, SZISZ, RAJK, HELLER, EVK csak egynek lehetsz tagja. Mindig tavasszal van a felvételi időszak. Első és másodévesként jelentkezhetsz. Egyszerre csak egybe. Tehát nem pályázhatsz egy félévben kettő szakkolit és egyszerre kettőnek se lehetsz tagja.


Egyszerűen időd se lenne rá. Nagyon le tudnak foglalni

2017. okt. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Többiek is úgy tudják, hogy nem lehetek egyszerre MCC-s és más szakkoli tagja?


Ha mindenképp választanom kell, MCC vagy Heller? MCC-be nehezebb bekerülni?

2017. okt. 2. 23:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Hellerbe és EvK-ba csak gólyaként probálkozhatsz. Míg a többibe másodévesklnt is. Inkább Heller ha a pénzügy vonz. MCC ha inkább nyelvek és nemzetközi kapcsokat vonz
2017. okt. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!