Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyszerre psz es jogi egyetem?

Egyszerre psz es jogi egyetem?

Figyelt kérdés
A psz szak melyik evben a legnehezebb? A jogot akkor kezdenem amikor pszen a 3. Évemet kezdem. Szerintetek lehet bírni, ha igen akkor hogyan? A jog nyilván levelezon menne, ugyanabban a városban. Mit gondoltok vab realitása?

2017. okt. 3. 09:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%

Semmi értelme.

Ha ennyire nem bírsz magaddal, csinálj plusz egy nyelvvizsgát.

Aztán ha befejezted a psz-t, jöhet a jog.

2017. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk (SZTE) a 4. és az 5. félév a legnehezebb PSZ-en. A többi egyetemről nem tudok nyilatkozni. Nyilván nem megoldhatatlan, van, aki teljesítette, de nagyon oda kell tenned magad, mert a jognak az első félév/év végén vannak olyan vizsgái, ahol, ha nem is a legtöbben, de nagyon sokan elhasalnak (pl. Római jog I-II.). Realitása van, de én inkább a 4. évben, a szakmai gyakkal együtt kezdeném el, vagy még egy évvel később. Plusz/mínusz egy éven nem múlik semmi.
2017. okt. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szte-n vagyok én is. A jogot azért kezdeném, mert mindig érdekelt, és van hozzá kedvem, nyelveket utálom, de van nyelvvizsgám.


Azt nem tudom, hogy szakdolgozat,gyakorlat mellett mennyi időm marad a mostani 3. félévhez képest. Az könnyebb félév lehet a többihez képest?


Azért szeretném a jogot minél hamarabb, mert ott még utána 3 év a szakvizsgáig, szóval sokat számít 1 év, hogy normális munkát hány évesen kaphatnál. Esetleges csúszással is számolok azért, és nem szeretnék 32-33 évesen szakvizsgázni. Szóval minél hamarabb tervezem.

2017. okt. 3. 10:13
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon értelek. Azért elég nagy a rizikó ebben, ráadásul még ha szereted is, a teher alatt simán kiég az ember. Így 1 év tényleg nem oszt, nem szoroz (teljesen mindegy, hogy 31 évesen vagy 32-33 évesen mész szakvizsgázni).
2017. okt. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Számomra azért nem mindegy, mert idoben szeretnek családot, es család mellett mar ne azzal a tanulassal foglalkozzak, aminek a végzésével mar abból a munkából kene élnem/élnünk. Vagyis minel idősebb vagyok, annál nehezebb tanulni, hiszen sokkal tobb problma van jelen 32 evesen, mint huszonévesen amikor csak egyetem van a szemed elott.
2017. okt. 3. 13:01
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
De mivel szeretnél foglalkozni? Mert ha a kettő diplomát nem tudod egyszerre kamatoztatni, akkor kb teljesen felesleges. Azt végezd el, amivel el akarsz helyezkedni, a többi csak idő és energiapocsékolás.
2017. okt. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
22%
Szerintem ennyi ésszel inkább hagyd az egészet :D
2017. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Valamelyikkel. A jog az bakancslistan van, nem feltétlen karrier szempontból vegeznem el.

Ennyi ésszel nem is ertem h tudtal hozzászólni.

2017. okt. 3. 15:02
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

Ne haragudj #2, de jogon pont, hogy az első év a legkönnyebb. Tényleg sokan elhasalnak a római jogon, de ami utána jön, na az a kihívás. Persze ezekről nem hallani rémeket, mert addigra a nem odavaló réteg kicsit lemorzsolódik.


Kérdező, jogot bármikor fogsz tudni végezni, hiszen levelezőn is lehetséges.

Szerintem amúgy jó időbeosztással lehet bírni, nekem is megy (jog+ker.mark-ot csinálok, igaz, nekem a jog a fő szakom és a prioritásom).

2017. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó! Melyik egyetemen csinalod? Kermark levelezon?
2017. okt. 3. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!