Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel rosszabb egy szakköz...

Mennyivel rosszabb egy szakközépiskola?

Figyelt kérdés

Most egy nagyon erős gimibe járok, nem bírom. Szerintem így lemondhatok az egyetemről is, de nem merek szakközépbe menni.

Nagynak látom a különbséget a diákok szempontjából egy gimi és egy szakközép között. Az utóbbiból van egy pár a környéken, nagyon nem jók a tapasztalataim.

Röviden mindegyik nemre jellemzően többségét nagyon provokatívnak és butának látom ( Igen, tisztelet a kivételnek, mert van! ).

Nem találkoztam még olyannal, aki olvasna (nem kötelezőt), lenne valami érdekes hobbija, vagy tudna helyesen írni. Eszméletlen ciki szerintem, hogy egy... négy 18 év körüli srác a milyen szót leírja úgy, hogy mien. ijen, lessz, aszt, báttya meg társait sem hagyom ki.

Valóban ilyen, amilyennek látom? Ti hogyan élitek meg a szakközépiskolát?

Hangsúlyozom, ne vegye senki magára, én külső szemlélőként ezt látom, örülnék, ha valaki bemutatná azt az oldalt, amit nem láttam eddig a dologból, vagyis szeretném azt mondani, hogy tévedtem.



2017. okt. 6. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Egy normális szakközép semmivel nem rosszabb. Undorító dolog általánosítani. Egyetemet pedig nem egy szakközepes végzett, akár summa cum laude is. Aki idióta, az gimiben is az..
2017. okt. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Szakközépből mentem egyetemre (ELTE) és semmi gondom nem volt. Egy szakközépbe azért nincs annyi suttyó, mint valami szakiskolában. Azért ne keverd a kettőt. Az általad felsorolt dolgokkal, eddig egyetlen középiskolásnál se találkoztam.
2017. okt. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem ez intézménytől függ.

Én egy kisvárosban lakom, ahol van gimnázium, szakközép és ipari is. Nagyon érdekes, hogy a giminek még ma is megvan a presztizse, az emberek úgy beszélnek róla, mintha az egy elit iskola lenne, ahová csak nagyon pedáns, művelt, értelmes, erkölcsös diákok járnak, míg ezzel szemben a szakközépiskola és az ipari még mindig minden rossz és csúnya dolog megtestesítője mert oda csak buta, lusta, alkoholizáló drogosok járnak. Én gimis voltam, nálunk is volt buta, lusta, erkölcstelen, drogos stb., ahogyan egyébként a szakközépben és az ipariban is volt okos, értelmes, szorgalmas tanuló, max. az arányokban lehettek különbségek. Ettől függetlenül én sem mentem volna szívesen a másik sulikba mert elég rossz hírük volt a városban, ugyanakkor ettől még más intézmények lehetnek színvonalasak és nyújthatnak jó képzéseket. Volt osztálytársaim között is vannak olyanok, akik OKJ-t tanulnak szakközépben és számukra is hatalmas csalódás volt, sokkal "durvábbnak" képzelték el, hiszen mindig csak rémhíreket hallottak ők is. Én azt mondom, hogy nézz utána, kérdezz meg diákokat, tanárokat és utána dönts. Egy jó szakközépiskolában is fel tudnak téged készíteni az érettségire, onnan is bejuthatsz egyetemre. Valamint az is megoldás lehet, hogy átiratkozol egy gyengébb gimnáziumba.

2017. okt. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Ha a gimnázium elején tartasz akkor talán még átvesznek egy szakgimnáziumba (ez most a neve a régi szakközépnek). Ha a gimi közepén tartasz akkor a szakgimiben osztályozó vizsgákat kell tenned a szakmai tárgyakból.

Miért nem próbálkozol egy gyengébb gimnáziummal?

2017. okt. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos általánosítanom kell, hiszen máshogy nem lehet, egy valósághoz közeli képet festeni az adott témáról.


A sorrend egyértelműen úgy van, hogy gimnázium, szakközépiskola és szakiskola.


A gimnáziumok alapból arra lennének, hogy ugródeszkaként szolgáljanak a felsőoktatásba. Szóval azoknak ajánlott, akik 100%-osan tudják, hogy egyetemre akarnak menni.

Ezért találsz meg specifikus osztályokat benne, pl: reál tagozat(matek-infó vagy kémia-biosz, matek-fizika, töri-magyar, nyelvi előkészítős vagy "általános" azoknak, akik még nem tudják, hogy hova)

Nem véletlenül lehet emeltre készítő faktokat is választani. Direkt arra építenek, hogy a legjobb érettségi eredményed legyen.


A szakközepekben általában nincs meg ez az "általános" szakasodás, hanem valamilyen szakma felé orientálódnak.

Pl.: Szakács, informatikus, stb.

Ugyanúgy tesznek majd érettségit, azonban vannak szakmaibb tárgyaik is, amik már direkt arra készítenek elő, hogy ebből valamilyen OKJ lesz.

Sokszor arra mennek, hogy csak legyen meg az érettségi, nem számít, hogy milyen eredménnyel.


Szakiskola meg az érettségit nem támogató, kétkezi munkás emberek világába vezet be. Régen ez is más volt. Manapság egyfajta gyűjtőnek nevezném, ami kínszenvedés ha nem tudsz azonosulni az osztálytársaiddal. (Primitív emberek vannak többségben)


Manapság: A világ változik, a régi dolgok elmaradnak, minden nyitottabb, többet megengedünk maguknak, több a lehetőség, mindenki jobbat akarna.


Ez eredményezi azt, hogy a gimnáziumok 90%-a felhígult.

Már nincs az, hogy "ciki nem tanulni, mert kinéznek", hiszen más sem tanul.

Nincs az, hogy otthon vasszigorral fognak mindenkit, hogy most akkor is tanulnod kell ha leszakad az ég.

A tanároknak sincs érdemi eszköz a kezében.

Igazából a legtöbb helyen az elmúlt években még felvételi sem volt, szóval ez azt jelenti, hogy aki beírja nyolcadikban, hogy gimnáziumba akar menni, azt felveszik.

Igazából 2 részre osztanám a gimik világát.

1.) Nem olyan sokat változott és nívós gimnázium.

2.) Felhígult katyvasz


Lehetne még elemezni a témát jobban, de a lényegre térek.


Lehet akármilyen "jó" egy szakközépiskola, egy jó gimnázium közelébe sem érhet ha továbbtanulásról van szó.

Ezt nem diákokra vetítem, hiszen mindenhol lehet egy-két olyan tanuló, aki simán felvenné a harcot egy erős gimibe járóval, de nem 1-2 tanulót kell nézni hanem az átlagot.

Gimisekből többen mennek tovább, több a nyelvvizsga, magasabban iskolázottak lesznek a végére.

Ismétlem, hogy szakközépből is kikerülnek, de sokkal kisebb mértékben!!!!


Kérdezőnek:

Amennyiben túlságosan erősnek találod a gimnáziumod, akkor nem feltétlenül kell szakközépbe menni, választhatsz egy gyengébb gimit is. Onnan is mennek egyetemre. :)


Szakközép eléggé vegyes dolog. Sokkal átlagosabb emberek járnak oda. Én imádtam ott lenni(egyetemi gyakorlatot töltöttem ott).

Mit értek ez alatt?

Olyan gyerekeket ismertem meg, ahol nem megy annyira a cikizés, mint a gimikben.

Összetartóbbak és még sorolhatnám.

Számomra sokkal barátságosabb volt oda bemenni, mint anno a gimibe(ahol mindenki menő akart lenni, felsőbbség érzet, stb.)


Jó tanács:

Engedd el ezt az előítéletes dolgot.

Némileg elárul valamit az emberről, az amiket felsoroltál kritériumnak, de közel sem elég egy ember megítéléséhez.

Olvasás.. nemhogy a gimisek, de még az egyetemisták 60-70%-a sem olvas rendszeresen!

Érdekes hobbi..? Én azért ezt sem mondanám. A szakközépben sok fiú diák volt, akik imádták bütykölni a motorjukat, autójukat és még sorolhatnám.

2017. okt. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Miért lettek lepontozva, akik szerint szakközép is lehet jó és onnan kikerült emberek is szerezhetnek diplomát ? Én egy summa cum laude orvost is ismerek ilyet. Az pedig hülyeség, hogy nincsenek faktok szakközépben. Lehet ott is emelt matekra járni. Egyik rokonomnak is van. Gimis közül is ismerek drogos, iszákos, nem olvasó embereket. Gratulálok kérdező, jó úton haladsz, hogy egy sznob képzőművészeti edény legyél, aki lenézi azokat, akiknek szakmája van pl. szakács és nem elit gimi + egyetem. Én egyébként erős gimibe járok, de a pofámról lesülne a bőr, ha így lenéznék másokat sztereópiák alapján.
2017. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

#6 Neked meg megkéne tanulni értelmezni azt, amit olyanok írnak, akik értenek is hozzá.

Senki sem beszélt arról, hogy szakközépből nem jöhet ki diplomás.

Csak nyugodtan kérdezd körbe az éppen felvett orvosira járókat.

100 emberre jut 1 szakközepes, szóval ilyen az arány.


Faktos szakközép is létezik, de az esetek megint túlnyomó részében a tanárok nem erőltetik és nincs is semmilyen elvárás a diákok felé, amíg jobb gimikben maguk a tanárok ajánlják majdhogynem kötelező jelleggel.


Gimis drogos, stb. emberek megint igaz, csak megint az arányokat kell nézni..

100 ilyen gimisre az egész országból, jut másik 5000 a szakközepekből.


Azt kell nézni, hogy neked mik a terveid.

A kérdező amúgy nem nézte la a szakmákat, adott tanulókra vonatkoztatott.


Vitázhatunk amúgy rajta, de a tények azok tények.


Ha egyetemre akarsz menni, akkor mindenképpen ajánlott egy erős gimnázium. Ha nem bírod azt a nehézségi szintet, akkor egy gyengébb. Ha jó a szakma is de nyitva akarod hagyni az egyetem lehetőségét is, akkor szakközép.

Ha kétkezi munka, 0 tanulással, akkor mehet a szakiskola.

2017. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell mindjárt szakgimnáziumban (lánykori nevén szakközépben) gondolkodni. Menj át gyengébb gimibe, én is azt mondom.
2017. okt. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

látomm megjött a szakközepet gyűlölő értelmiség :D

egyetemet végeztem , gimnáziumban tanultam , de szerintem simán lehet oylan jó egy szakközépiskolás teljesitménye is, bár ahogy a neve mutatja ez szakmára is felkészít valamennyire..

De messze nem egy szakiskola ha azt írtad volna még, érteném is a hőbörgést.

2017. okt. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem szerettem volna senkit megsérteni, ezt az elején leírtam, sok a kivétel. Teljes mértékben tisztelem a diplomával nem rendelkezőeket is, de én eddig ezt láttam, ez az én tapasztalatlan kis véleményem volt, azért jöttem ide pont, hogy megváltozzon a témában a gondolkodásom. Örülök, hogy sokan jó véleménnyel vannak róla, átgondolom a dolgot, köszönöm a véleményeket! :)
2017. okt. 7. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!