Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha külföldön szeretnék orvosir...

Ha külföldön szeretnék orvosira járni, hova menjek továbbtanulni? SOS!

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogyha külföldön szeretném elvégezni az orvosit, akkor hova menjek továbbtanulni? Gondolok én itt kéttannyelvűre (angol nyelvtudás, plusz biológia is angolul) vagy emelt biosz tagozatra (erős alapok)? Azért nem tudok dönteni, mert ha bioszra megyek akkor inkább magyar egyetemeket kéne megcéloznom, ha kéttannylvűbe akkor szóba jöhet külföld is? Ha tévedek cáfoljatok meg! Szerintetek? Ti mit gondoltok erről? Előre is ķöszönöm a válaszokat!

Ui.: most vagyok általános 8. osztályos



2017. okt. 10. 06:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Ilyen gazdagok vagytok? :D
2017. okt. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
kéttannyelvű mindenképp.
2017. okt. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Milyen tanuló vagy egyáltalán? És az országnak melyik részén keresgélsz?
2017. okt. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk gazdagok, csak vannak álmaim (van pl. ösztöndíjprogram is) Általános iskolai átlagom 5.-es korom óta 5.0 és több országos versenyeredményem is van. (Bocs ha esetleg átléptem volna nagyképűbe)
2017. okt. 10. 15:18
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy kecskemétre járnek Kéttannyelvűbe.
2017. okt. 10. 15:19
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Miért szeretnél külföldi orvosi egyetemet választani? Egyáltalán nem olcsó mulatság, már csak a tanévek fizetése sem, nem még a lakhatás, stb. Az itthoniak sem kispályások, nagyon színvonalas mind a 4 itthoni orvosi egyetemünk, már csak ha azt is nézi az ember, milyen sok külföldi (nem csak EU-ból) jön ide tanulni. Illetőleg külföldön konkrétan bárhová felvesznek itthoni orvosi végzettséggel. ;) Az oktatást meg nem részletezem, nem gyalog-galopp az a 6-7 év, már bocsi, nem bántásból írom, de ált. iskolásként még nem nagyon tudod elképzelni, milyen és mekkora anyagmennyiséget kell tanulni orvosisként. De persze semmi sem lehetetlen, ha nagyon akarod, akkor meg tudod csinálni.
2017. okt. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki külföldön akar majd élni, az csak menjen szépen külföldi egyetemre!
2017. okt. 11. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni de még ösztöndíjjal is milliók a fog fájni évente. Én Angliában élek privátban vétele £1200/hó aki benntlakik az meg kb 1000/hót fizet. Ez még csak a lakhatás.
2017. okt. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
*privátban bérelek
2017. okt. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha tényleg ezt szeretnéd, szerintem célszerű lenne egy nagyon erős gimi biosz-kémia tagozatára menned. Látni fogod, hogy bírod-e, tetszik-e. Menj versenyekre, konferenciákra. Ha kiemelkedő vagy, akkor nem elérhetetlen Oxford vagy Cambridge sem. Ha erős a gimi, akkor a nyelvoktatással se lesz gond, csak tanulj szorgalmasan. Ba egy erős középfokon tudsz, akkor arra már tudsz építeni, és gyorsan meglesz az egyetemhez szükséges szint.
2017. okt. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!