Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történne szerintetek, ha...

Mi történne szerintetek, ha középiskolai szóbeli felvételire nem vinném el a tájékoztató füzetemet?

Figyelt kérdés
Pikkel rám az egyik tanár és a zajos osztály mellett nekem îrt csak be rendzavarást.Az volt a magyarázta:"tőled többet várok".Igen,de attól félek,hogy îgy fél évig összegyűlik öt és akkor kapok egy osztályfőnöki figyelmeztetőt.Sokat tanulok és jó gimibe szeretnék menni.Mi van,ha ilyen esetben "véletlenül"nem viszem el felvételire a tájékoztató füzetemet?

2017. okt. 10. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én amikor még gimis voltam, tizenegyedikesként felvételizettem egy tanár mellett. Elmesélek egy történetet. Volt egy srác, aki teljesen új ellenőrzőt hozott be a felvételire és azt mondta, hogy a régit leöntötte... A tanárnőnek azonnal leesett, hogy a gyerek direkt csináltatott új ellenőrzőt, mert nem akarta megmutatni a régit, nyílván volt rá oka. Nekünk általánosban az osztályfőnökünkndirekt mondta, hogy ne hagyjuk el az ellenőrzőnket és ne menjünk be újjal, amibe nincs szinte semmi, mert a felvételiztető tanárok tudják, hogy ilyet akkor szoktak csinálni, amikor valakinek rosszak a jegyei vagy túl sok beírása van. Hidd el jobban jársz, ha elviszed az ellenőrzőt és elmondod őszintén mi a helyzet. Ha a jegyeit jók és illedelmes vagy nem lesz gond. :) Az ,,elhagytam az ellenőrzőmet'' sztorit hidd el, nem veszik be.
2017. okt. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A ,,véletlen nem hoztam el az ellenőrzőmet'' sztorit sem veszik be. :))
2017. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Biztos igazad van:(, eddig csak egy rendzavarásom van, de ha öt összegyűlik, OFŐ-it kapok. Egyébként eddigi jegyeim év eleje óta 15 db ötös. A felvételi feladatokat is remekül oldogatom, tanárhoz is járok. Mégis míg a másik gyerek sétál órán,meg telefonozik, arra rá se szólnak. Én csak egy radírt kértem el, már beírtak. Igazságtalannak tartom, ezért fontolgattam, ha valami vész van, mit tehetnék, hogy elkerüljem azt, hogy pl. írok 85 pontot, de az OFŐ-i miatt meg jól lepontoznak szóbelin, így nem kerülök be egy jó gimibe. Remélem csak riogatom magam és megúszom ezt a félévet baj nélkül.:)
2017. okt. 11. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nézik annyira szigorúan, nem egy osztályfőnökin múlik, hogy felvesznek e. Volt osztálytársam kapott egy szaktanárit, mert poénból egy sajtdarabbal kergetett egy lányt, és amikor a felvételin megkérdezték, hogy miért kapta és elmesélte ezt, konkrétan ezen röhögtek a tanárok.
2017. okt. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
😃 Ez tetszik.
2017. okt. 12. 21:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha erősebb gimibe mész akkor úgyis tantárgyi felvételi lesz, arra lesznek kiváncsiak mit tudsz angolból, magyarból, matekból pl. Ahol csak ilyen ismerkedős, beszélgetős felvételi van ott lapozgatják az ellenörzőt. De egy beírás nem a világ, akinek van egy csomó, kettes vagy hármas a magatartás jegye azt esetleg lepontozhatják, főleg ha amúgy sem szimpatikus.
2017. okt. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi.Ez mindenképpen megnyugtató.Bosszantó,hogy tanulok ezerrel,készülök az îrásbelire,szóbelikre,a jegyeim is elég jók,erre egy tanár pikkel rám(érzem)és holmi apróságokért beîr a nevem mellé a naplóba.Ha szól hozzám a padtársam,nem lehetek annyira illetlen,hogy ne válaszoljak neki.Nem rendetlenkedek,hallkan,suttogva válaszolok.Miközben a többinek elnézi,hogy felállnak órán,rihi-röhögnek egymással.Azoknak nem îr be rendzavarást.
2017. okt. 15. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!