Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok írni a Török Ignác...

Tudnátok írni a Török Ignác Gimnáziumról? (Gödöllő)

Figyelt kérdés

A lányom gondolkodik a két tannyelvű és az emelt angol tagozat között. Ő egy jó képességű, de elég izgulós gyerek. Tudnátok segíteni, hogy itt milyenek az elvárások, mekkora a nyomás a gyerekeken?

Köszönöm



2017. okt. 12. 10:33
 1/8 anonim válasza:
47%

Jónapot ! Én 3 éve járok a gimnáziumba és nagyon rosszul érzem magam . Azt tudni kell , hogy egy nagyon idős tanári kara van az iskolának . A mi osztályunkbam nagyon nagy a klikkesedés , ami nem egy jó dolog ! A tanárainkból , 1-2 , az aki normális és komolyan is veszi , amit csinál . Angol tanárunk pl. a székről ír a táblára , mert nem képes sohasem felállni . (Arra nem is gondol , hogyha a háta mögé ír az esetleg nem is látszik .) Magyar tanárunk számtalan alkalommal avval tölti az órát , hogy színházi darabokat hirdet nekünk , hogy menjünk vele színházba . Őszi szünet előtti hirdetésen senki sem jelentkezett a dec. 6-ai darabra és egy ötöst ajánlott annak , aki elmegy vele , hogy a 70 jegyet ne kelljen visszaadnia a színháznak . A tesi tanárunk ha a heti 3 órából egyet is megtart akkor akkor az már csodának minősülő dolog . Múltkor bekopogtam a tesi tanáriba . Megkérdeztem , hogy lesz óra ? A tanár a laptopján játszott lövöldözős játékkal ! Azt mondta , hogy foglaljuk el magunkat ! Másik alkalommal az Amazonon nézegetett magának téli kabátokat .

Először talán viccesnek hangzik , de kicsit sem az . Az épület is nagyon öreg már és egészségügyi szempontból sem az igazi . Több helyen is a beázások miatt nagy penészfoltok vannak a falakon . Sorolhatnék még sok dolgot , de talán ennyi elég is , hogy az ember elszörnyedjen , egy amúgy kiválónak gondolt , jó gimnáziumról .

2017. nov. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Az én fiam most jár 2.éve ebbe a gimibe,a kéttan szakra.Imádja! Szerintem ez attól is függ milyen tanárokat fog ki az osztály.Nekik az osztályközösség nagyon jó,nincs klikkesedés.A tanárok nagyon jól tanítanak,empatikusak.A lányom most 7.osztályos és mindenképpen őt is ide szeretném felvételiztetni.Fiam szerintem már jobban beszél angolul mint magyarul :)) Ha bármi kérdésed van a felvételivel vagy iskolával kapcsolatban írj nyugodtan privátba.
2017. dec. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Már az ötödik évemet járom, kéttannyelvűben. Elég sok tanárcserénk volt az évek során, volt tényleg olyan akitől a haját tépné az ember, viszont ha szerencséje van a gyereknek akkor megkaphatja a legjobb tanárokat is, akiknek élmény az óráikra járni :D a tesiórák nálunk is hasonlóan telnek, mi mondjuk nem igazán bánjuk, legalább azon az órán tudunk másra tanulni..az elvárások egyébként szerintem már nem olyan magasak mint régebben. Én is izgulós gyerek vagyok/voltam, volt is egy-két tanár aki csak rontott rajta de alapvetően szerintem ha otthon nem nyomják a gyereket akkor elvégezhető mentális sérülések nélkül simán :D
2017. dec. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki válaszát. Elég jól sikerült a központija, ezért elmegy ide is szóbelizni, de más iskolákat is megnéztünk, hogy tudjon választani. Talán az első benyomás, a szóbelik hangulata segít neki a döntésben.
2018. márc. 1. 12:20
 5/8 anonim válasza:
Az első hozzászólónak teljes mértékben igaza van, én is az iskola tanulója voltam. Nem szapulni szeretném, mert kifejezetten kedves és segítőkész tanáraink voltak, de az iskola nagyon el van maradva, a mi termünkben egy hatalmas penészfolt volt, ami velünk együtt cseperedett fel az öt év alatt. Rengeteg rémhír van az iskolában, amit előszeretettel elhallgatnak, egy legyintéssel elintézik. Nagyon depresszív hangulata van, ami idővel ráragad az emberre, de aki végig csinálja az egy jó érettségivel távozik ebből az iskolából, és felveszik oda, ahova menni szeretne. Valószínűleg más iskolák se jobbak, mint a Török.
2019. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Depresszív hangulat? Mi a fenéről beszélsz? :D És mikor karácsony alkalmával mindig énekelnek az aulában a tanárok? Vagy, hogy minden szalagavatón a tanárok előadnak valamilyen darabot a végzősöknek? Vagy az, hogy a gólyatáncoknál/szalagavató osztálytáncoknál szinte kivétel nélkül fellépnek az ofők is? Igenis, a Törökben több a lelkiismeretes, munkáját szerető, elkötelezett tanár, néhány kivétel miatt nem kell általánosítani. Azt pedig, hogy egy bizonyos tanár nem tart tesiórákat rendszeresen, a diákok igenis szeretni szokták, pont, hogy a másik tanárnő diákjai, akikkel végigfuttatja a maratont, szoktak panaszkodni.

Tudom, régi kérdés, de nagyon-nagyon ajánlom a Törököt, nagyon jó a hangulata, és az érettségi évében nálunk az egész tanári kar azon volt, hogy segítsenek nekünk, ahol csak tudnak! Az írásbelik napján az adott nap tárgyának a tanára mindig bejött hozzánk, csokikat osztogatott, gyorsan mondott még pár jó tanácsot, és sok sikert kívánt. Szerintem pont ezek az emberi gesztusok jellemzik a Törököt.


Ja, és a képzés minősége: ugyanilyen izgulós diák vagyok, de az érettségim rendkívül jól sikerült, és bejutottam arra a szakra, amire évek óta vágytam, elsőre! :)

2020. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az elsőnek meg üzenném, hogy eléggé kétlem, hogy azzal teltek a dupla magyar óráitok (ha jól sejtem, melyik tanárral), hogy csak színházi programokat hirdetett. A másik felvetéseddel pedig, hogy ötössel ösztönöz titeket, nem értem hol a probléma.
2020. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Na így a legutolsó komment után ami már majdnem három éve volt, voltam a Törökben nyíltnapon és a gimnáziumot nagyon szépen felujították. Van még része ami viszonylag elmaradott de nekem tetszett!
nov. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!