Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Bethlen Gábor...

Debreceni Bethlen Gábor Közgazdasági Szakgimnázium?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek erről az iskoláról? Hanyás átlagtól vesznek fel? Felvételit kb.hány pontra kéne teljesíteni?

Szóbeli elbeszelgetesen mit kérdeznek?

Köszönöm a valaszoloknak. Hálás leszek☺



2017. okt. 13. 20:00
 1/4 anonim válasza:
Nekem 4 egeszes volt az atlagom illetve oszpontom 59 volt a irasbeliken szobeli 10 de mar itt gubbasztok szóval hajrá
2017. okt. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szóbelin simán magad add. Kérik majd, hogy mesélj magadról, kérdezgetnek rólad; hobbi, kedvenc film/könyv, családod, előző sulid milyen volt, miért szeretnél ide járni.

Engem 59 pontos központival, 10 pontos szóbelivel vettek fel 2 éve

Viszont ha jót akarsz magadnak nem ide jössz középiskolába.

2017. nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Akármennyire is fényezik az iskolát nem hiszem, hogy olyan jó az intézmény amennyire azt hallatják.

Annyi pozitívumot tudok neked mondani, hogy a múlt évben a folyosókat újracsempézték és a mosdókat is felújították (amire egyébként már rég sort kellett volna keríteni mert siralmas volt a helyzet).

A tanárokról való véleményem nagyon megoszló. Vannak akik egyszerűen nem tartanak normális, dinamikus órát (az érdekesről, izgalmasról nem is beszélve) mégis az egekben jár a követelésük felénk. Van olyan nevelő aki olyan szinten szigorú, hogy elég ha a tollad leesik fogalmazást írat. Elenyésző számban található olyan pedagógus az intézményben aki tényleg szívvel-lélekkel, lelkiismeretesen tanít.

A hírnévhez képest egyáltalán nem színvonalas technikai felszereltség ráadásul a helyhiány is folyamatosan keseríti a mindennapjainkat. Az iskolában sok nem megfelelően működő interaktív táblát, projektort találsz de sok helyen hiányoznak elektronikai eszközök is pl. hangszórók. Megnehezíti a tanárok munkáját is ez a helyzet ha mondjuk interaktív órát terveznek egy videó szemléltetésével megspékelve és egyszerűen nem tudnak hangot lejátszani.

A nevelők 70%-a minden órán számon kér valamilyen formában szóval nap mint nap olyan sokat kell tanulnod hogy komolyan választanod kell, hogy antiszociális életet élsz és tanulsz vagy nem leszel valami kiváló tanuló.

2017. nov. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a folyósok és a mosdók állapota, semm a technikai felszereltség nem az iskola hibája, hanem a magyar oktatási rendszerré. Igen az tény, hogy nagyon rossz állapotban van és nagyon nagy a helyhiány, a tornaterem nagyon kicsi és emiatt a délutáni testnevelés órákat is alig tudják megtartani és tény, hogy még a pincében is tanterem van kialakítva, állandóan beázzik és tényleg rossz állapotok vannak, főleg az öltözők, de ugyebár egy 160 éves épületről beszélünk. De az utóbbi 1 évben folyamatosan nagy erőkkel újítják felfele (járólap csere, tantermek felújítása, külső homlokzat felújítás, mosdókat teljes egészében felújították és egy ún. okostantermet is kialakítottak, amelyben a legmodernebb eszközökkel tanulhatsz) a nyílászárók több mint a fele zárhatatlan és semmit nem ér, azok cseréje is sürgős lenne szerintem. Azt azért ne felejtsük el, hogy Debrecen egyik legjobb és legerősebb szakgimnáziumáról beszélünk és felveszi a versenyt a gimnáziumokkal is, sőt országosan elismert iskola és rengeteg külföldi kapcsolattal rendelkezik, amelynek keretein belül pár hétig külföldön tanulhatsz cserediákként. A nyelvoktatás kimagasló, ha kéttannyelvű osztályba mész egészen biztos, hogy nem csak angolból fogsz felsőfokú nyelvvizsgát megszerezni, hanem még jó pár nyelvből választhatsz mint pl.: francia, kínai, orosz, német stb. A matematika oktatás színvonala is nagyon magas. Az elvárások a diákok felé tényleg nagyon magasak, de pont ezért mert a tanárok célja is az, hogy minél magasabb szintű oktatást kapj és hiába mondják azt, hogy a tanárok nem diákcentrikusak, de igen is azok, csak van jó pár olyan diák akik lusták tanulni és ezzel visszahúzzák az egész osztály haladását, mert ugye aki lusta tanulni annak még 2 hét is kevés 10 oldal megtanulására és olyan nincs, hogy egyik napról a másikra tanulj meg oldalakat. Az hülyeség. A tz-ket is bejelentik minimum 1 héttel előtte éppen azért, hogy legyen időd felkészülni. Az osztályközösség hangulata pedig az adott osztálytól függ, de általában nagyon jók az osztályközösségek, az osztálykirándulások pedig felejthetetlen élményeket nyújtanak. Az elsősavató is egy hatalmas élmény és nagyon jó hangulatban szoktak zajlani és sok iskolai program van, mint az elsősavató gálaest, végzősök bálja, külön túra csoport is van. Az iskola előnye a gimnáziumokkal szemben, hogy az érettségi mellé kapsz még egy szakirányt és biztos vagyok benne, hogy más tantárgyakból is van olyan magas színvonalú az oktatás, hogyha mégsem a közgazdaság szakírányban szeretnél elhelyezkedni akkor simán van lehetőséged akkár egy orvosira is menni. Az iskolát pedig nem 5-6 diákról kell megítélni amikor van másik 700 tanuló is mellette, mert ugye minden iskolában vannak trógerek és mindig is lesznek. Igen, lehet, hogy sok diáknak van gyomorgörcse reggelente mert akkora az elvárás, hogy nagyon nehéz teljesíteni, de aki akkar annak nem lehetetlen. Aki meg tudja, hogy nem tud vagy nem akar teljesíteni az ne menjen ilyen erős iskolába, mert annak biztos lesznek tanulási nehézségei. A tanárokról nekem is megoszló a véleményem, és itt nem az oktatás színvonaláról beszélek, hanem arról hogy jó pár tanár tényleg nagyon szigorú, de szerencsére nagyon kevés ilyen van és szerintem minden iskolában vannak ilyen tanárok és még rosszabbak is, nem csak a Bethlenben. Összeségében én csak ajánlani tudom és szerintem egy nagyon jó iskola, sőt ráadásul 2015-ben az ország 18. legjobb szakközépiskolája és gimnáziuma volt, maga mögé utasítva elismert, híres gimnáziumokat.
2018. jan. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!