Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztálytársaim miből érettségi...

Osztálytársaim miből érettségizhetnének le?

Figyelt kérdés

Adott a gimis osztályom, 18-an vagyunk. 9-en, ha tanácstalanok lennénk mit válasszunk 5. választott érettségitantárgyként, akkor ott lenne nekünk az informatika (emelt, vagyis haladó infósok vagyunk), és az egyik kezdő informatikásnak ott lenne egy biológia érettségi, úgyhogy eddig 10 embernek lenne 5. választottja. Informatikából készülünk az érettségire, tavaly év elején mondta a tanárom, hogy aki kezdőként át akar jönni, haladóba az most tegye, mert később nem vesz át senkit. 2-en jöttek át(így minket akár előrehozottal vagy jövőre leérettségiztethet, de kezdősöket ő nem fog küldeni)akik tavaly átjöttek mondták is pl. az access-nél, hogy az alapokról kezdjük, mert nem tanulták, de belejöttek a tavasszal. Akkor így az infó kizárva.

Biológiából mint írtam, abból a csoportból csak 1 ember menne, többiek nem akarnak, a fizika és kémia (ebben az évben már nincs nekünk kémia, jövőre meg nem lesz fizika) szintén kizárva.

Idegennyelv: több kezdő infós németen gondolkodott még, mert első nyelvük az angol (tehát a német lenne a választott), de az elmúlt másfél évben a volt tanárunkkal kb. semmit nem haladtunk, és a mostani tanárom is mondta, hogy csak plusz órákkal lehetne ezt behozni, mert a heti 3 német óra ide édeskevés. Akkor ez is kilőve.

Még a földrajzon (ez sincs már idén)gondolkodtak sokan, de a volt föcis tanárunk nem érettségiztethet, így ez is ki lett zárva (amúgy eddig utálták a földrajzot, nem is érdekelte őket, végig puskázták az összes dogát).

Egy osztálytársam kijelentette, hogy érdekli a filozófia, mondtam neki, hogy a töri tanárunk fog nekünk jövőre (utolsó évünkre) filozófiát tartani, kérdezze meg, hogy érettségiztetni tudna e belőle. (de itt megjegyzem, hogy irodalomból vettünk egy kis filozófiát is, és azt sem értették). Nagyjából ezek jutottak eszembe érettségi tantárgyakként. Szerintetek ez a 8 ember mégis mit válasszon kötelező 5. tantárgyként?



2017. okt. 14. 13:32
 1/8 A kérdező kommentje:
És a testnevelés is kilőve náluk. Tesi tanárunk is megmondta, akárkit nem küld érettségizni belőle, mert abból a 8 diákból nincs olyan aki megfelelne az érettségi követelményeknek.
2017. okt. 14. 13:45
 2/8 anonim ***** válasza:
Etika. Nem ismerek senkit, aki 100 %-nál rosszabb eredményt ért volna el.
2017. okt. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Aki a töri tanárunk ő tartja nekünk az etikát, társadalom ismeretet és jövőre a filozófiát. Még abból valóban lehetne, ha a tanár érettségiztethet belőle (nem egy nagy vmi suliba járunk, szinte akárki lehet itt tanár)
2017. okt. 14. 15:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én vagyok a hülye, de nem egészen értettem, hogy az informatika miért nem jöhet szóba. Ezt leírnád még egyszer? :)


Csak azért mert ahogy elkezdtem olvasni nekem rögtön az infó ugrott be mert szerintem középszinten borzasztóan könnyű. Én egy darabig emeltes voltam, de nem volt idő mindent átvenni, később pedig már az órák ütközése miatt nem tudtam felvenni faktnak, úgyhogy úgy mentem középszinten érettségizni, hogy volt lemaradásom bőven, konkrétan 2 évig nem foglalkoztam vele semmit. Amiket tanultunk azokkal nem volt semmi problémám, azok mentek, de amit ugye soha életemben nem használtam még otthon sem (pl. acces) az már picit már tészta volt... Néhány órára bekönyörögtem magamat, hogy azért legyen róla valami fogalmam illetve otthon is átnéztem, megoldottam az előző feladatsorokat, de azért nem szakadtam bele a tanulásba. Tulajdonképpen egy-két hét alatt egyedül készültem fel rá és 90% feletti érettségit írtam és így utólag is azt mondom, hogy borzasztóan könnyű volt. Szóval, ha nem is előrehozottan, de utolsó évben le tudnának érettségizni, esetleg ti is segíthettek nekik a felkészülésben, a tanár nem mondhatja meg, hogy "te érettségizhetsz ebből a tantárgyból, te pedig nem".

2017. okt. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért nem engedné őket infóból érettségizni, mert a kezdősök annyit csinálnak, hogy excelben szummázgatnak, azt sem tudják mi az adatbázis, weboldalt hogyan kell szerkezteni, meg painteznek vagy neteznek egész órán. Akik tavaly átjöttek azok örülnek, mert végre tanulnak.
2018. márc. 30. 10:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én is az etikát javaslom, nem vészes. Egy 10 oldalas esszét kell írni, ez az írásbeli része. ennek a témáját decemberben szokták meghatározni, 3db és egyet kell választani. Otthon megírod áprilisig, utána leadod, lepontozzák, majd amikor jön a szóbeli, adnak 20 tételt és leszóbelizel belőlük. Nálunk az osztályból anno 5-6-an érettségiztek ebből.
2018. márc. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A töri tanáromnál nem emlékszem, hogy lenne e ebből vmi képesítése, hogy érettségiztethessen etikából, de ő is lebeszélte az osztálytársaimat, szerinte ennél többet kéne tudniuk mint amit tanít, és tudja, hogy nem jó képességűek.
2018. márc. 30. 12:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Művtöri
2018. szept. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!