Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Corvinus Egyetem vs...

Budapesti Corvinus Egyetem vs Debreceni Egyetem?

Figyelt kérdés
Debreceni vagyok, idén kezdtem az első félévemet a Corvinuson Pénzügy és Számvitel szakon. Nagyon vágyok haza debrecenbe, szivesebben tanulnék itthon,gondolkozom, hogy átjelentkezem ugyanerre a szakra, viszont az egyetemről vegyesek a vélemények.Írjátok le a pro és kontra érveiteket. Köszönöm előre is.

2017. okt. 15. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én inkább maradnék, nekem is hasonló dilemmám volt. Tanulhattam volna a környéken lévő egyetemen de inkább felmentem Bp-re. Az elején elég rossz volt, honvágyam volt, elveszettnek éreztem magam. Viszont így utólag örülök, hogy egy jobb egyetemen tanultam. Sokkal önállóbb vagyok, mint mikor otthon laktam, mert rákényszerültem hogy egyedül is feltaláljam magam. Nem tudok a debreceni egyetemről, de ha csak azért mennél vissza, mert hiányzik Debrecen szerintem nem tedd.
2017. okt. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is maradnék a helyedben. Jelenleg ugyanazet tanulom Debrecenben, de én szívesebben mentem volna pestre. Maga a képzés ugyanolyan nehéz mind2 intézményben, de pesten főleg az ottani diplomákat preferálják(többször láttam álláshírdetésben hogy csak BCE BGEről vesznek fel). Munka szempontjából pedig egyértelmű, alig van Debrecenben valami. Mesterképzéssel kapcsolatban pedig, Debrecenben nincsen pénzügy mester. Na meg itt az alapszakon specializáció sincs alapból számvitel van tekintettel arra hogy max 4 pénzügyes tárgyunk van.
2017. okt. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es "de pesten főleg az ottani diplomákat preferálják(többször láttam álláshírdetésben hogy csak BCE BGEről vesznek fel)." Mondanál erre forrást, mert így igen gyalázatosan hangzik?!


Az egyetemekről annyit: mivel egy egyetem sincs az első 500-ban, (létezik vagy 20 lista, néha van egy-egy kivétel) így az egyetem színvonalára hivatkozni igen beszűkült látásmódra vall.

Aki Debrecenben manapság nem talál munkát, az nem is akar dolgozni! (kivéve persze ha bányász, vagy révkapitány esetleg metróvezető:)

2017. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Régebben mikor nézegettem láttam olyan hírdetéseket amikbe bele volt írva. Én a színvonalról nem beszéltem azt írtam ugyanolyan nehéz (összehasonlítva azzal amit volt osztálytársaim elmondtak nekem). Annyiban igazad van hogy van munka Debibe, na de mennyi? Meg milyen? Nem nagy választék van pénzügyesként ellenben Pesten lehet válogatni. Na de ez csak az én véleményem.
2017. okt. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es: nyomtam egy zöldet.

Amikor azt írtam hogy van Debrecenben állás, akkor azt azért (is) írtam, mert egy ismerősömék Dunántúlról(!) költöztek ide, és mindketten azonnal el tudtak helyezkedni - igaz, elég magasan képzettek.

Ma meg azt olvastam, hogy a NI toboroz magasan kvalifikált fiatalokat az SSC vonalára, nem kevés pénzért.

Meg bárhova megyek (Debrecenben) mindenhol van állásajánlat, még a sarki kisboltban is:)

Sok sikert!

2017. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!