Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pannon Egyetem, Budapesti...

Sm's girl kérdése:

Pannon Egyetem, Budapesti Gazdasági Egyetem vagy Budapesti Corvinus Egyetem?

Figyelt kérdés

Mindhárom egyetemen a pénzügy-és számvitel szakot néztem, duális képzésben. Mindenhol koleszos lennék. Melyik egyetemet választanátok? Elsőre a két pesti egyetemet mondanám azonban Veszprém is elég vonzó számomra.Fontos hogy jó lehetőségeim legyenek, legyen hallgatói élet, az egyetem színvonala is rendben legyen, illetve, hogy ha elhelyezkedek egy cégnél akkor ha ott maradok egyetem után is milyen lehetőségeim lennének.

Előre is köszönöm :)



2017. okt. 15. 19:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%

Corvinus sokkal elméletisebb, amíg a BGE inkább gyakorlatias.

Lehetőségeket illetően, mindenképppen BGE vagy Corvinus.

Hallgatói élet terén mindhárom elmegy.

Színvonal terén a BGE+Corvinus.


"illetve, hogy ha elhelyezkedek egy cégnél akkor ha ott maradok egyetem után is milyen lehetőségeim lennének. " Wtf? :D

Ha mesterre gondolsz, ott már megint választhatsz, hogy melyik suliban.

2017. okt. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%
Corvinus ha nagyobb céljaid vannak, BGE ha lazább egyetemi éveket szeretnél
2017. okt. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
A BGE nagyon felkapott lett. Elég sok programot, ösztöndíj lehetőséget, külföldi tanulási lehetőséget adhat, ha jól tanulsz és aktív vagy. A cégeknél is keresettek a BGE-sek. A számviteli törvényt BGE-s oktató készítette. Pénzügyben meg elég jó a BCE.
2017. okt. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! A PE-et senki nem említette, ennyire nem éri meg odamenni?

További válaszokat, tapasztalatokat szívesen várok!

2017. okt. 17. 19:07
 5/17 anonim ***** válasza:
Államisra vagy fizetősre?
2017. okt. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Dális képzés miatt ugye a fizetős jöhet csak szóba.
2017. okt. 18. 19:21
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Tehát mindeképp fizetősre tudsz csak menni?

Én Corvinusos vagyok államis, fizetősön nem éri meg :)

Most gondolj bele. 350 ezer Ft a tandíj (ez egy tanévre 700 ezer Ft).

Ha felvesznek koliba (idén elég sokan kiszorultak), akkor 25 ezer ft havonta, ami egy tanévre 250 ezer Ft.

Gólyaként csak tarkaréti koliba mehetsz, szóval Budapest bérlet is kell ami havonta 3450 Ft, egy tanévre 34.500 Ft.

Tehát ha csak tandíjat fizetsz, kolis vagy és Pesten belül utazol 984.500 Ft egy tanévre!!!! Még nem ettél, nem jártál haza néha, nem szórakoztál és nem ruházkodtál.

Ez rengeteg

Nem beszélve arról hogy önköltségesként nem kaphatsz se szociális se tanulmányi ösztöndíjat.


Tehát önköltségesként ne a Corvinust. BGE-n eléggé kicsi az esélye h kolit kapsz, azt hallottam. Albérlet pedig jó esetben 60ezer Ft havonta. Persze van áthidaló megoldás a magánkollégiumok által amik 30 ezer Ft körül vannak havonta


Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok akár kollégiumi, ösztöndíj kérdésekben is. Persze csak a Corvinusos rendszert ismerem

2017. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok :)


Én az egyetem választásnál eléggé az anyagiakat nézem, mert igazi tudást ugyse nagyon kapsz.


Pannon Egyetemmel az a gond, hogy Veszprémben nincs nagyon diákmunka lehetőség, gyakornoki pedig főleg nem.

Azt nem tudom h a duális képzés alatt kapsz e fizetést.


Pesten nagyon könnyedén találsz diákmunkát vagy gyakornoki munkát és viszonylag jobban is fizet mint vidéken.

Nem mindegy h tudsz e dolgozni vagy a szüleidnek kell eltartania téged

2017. okt. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Államis is lehet duálisban, sőt.
2017. okt. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm:) Hát igazából én úgy tudom, hogy duális képzésre csak úgy lehet meni, hogy az önköltséges verziót jelölöd be, de ha nem akkor még jobb. Veszprémben is vannak azért mind diákmunkák mind gyakornoki munkák, mert külön az egyetemeknek is vannak partnerei szóval nem kell keresgélni. Fizetést is kapunk, minden hónapban a minimálbér 80%-át szóval abból simán futja a tandíjra, ha úgy van.

Ha önköltségesen vagyok akkor semmilyen ösztöndíjra nem pályázhatok?

BGE-n mennyire nehéz bejutni a koleszba?

2017. okt. 20. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!