Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egyáltalán nem tanultam...

Ha egyáltalán nem tanultam középiskolai fizikát, lehet esélyem BME-re bejutni?

Figyelt kérdés

Jövőre kell megjelölnöm a szakokat. Elég jó képességű tanulónak tartom magam, de félek kicsit, hogy esetleg ezen csúszhat el a tervem. Kétéves érettségin vagyok, ezért nem tanultam fizikát.. Érdemes lenne mondjuk autodidakta módon azért átvenni az anyagokat? Mert ahogy láttam, van fizika előkészítő az első félévben.

18/L


2017. okt. 18. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Bejutni és bent maradni két különböző, nagyon szélsőséges dolog.

Mondjuk úgy, hogy bejutni a legkönnyebb. Elvégezni csúszások nélkül, már sokkal nehezebb(és annál is nehezebb).


Alapból az egyetem ajánlja, hogy hiába nincs felvételi követelményként az emelt fizika, nagyon is ajánlatos megcsinálni annak érdekében, hogy ne legyen akkora hátrányod.


Amúgy függ a szakodtól is, de matek-fizika-elektromosságtanból eléggé toppon kell lenni.

Emelt matek szinte már kötelező.

2017. okt. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az emelt matek menjen jól, arra lehet építeni.

De ez erősen szakfüggő, hogy mennyire kell a fizika.

Pl egy biomérnöknek/vegyészmérnöknek nem nagyon kell szilárdságtan meg statika, de annál inkább áramlástan és termodinamika.

Egy villamosmérnök se fog soha bepárlót tervezni, szóval neki nem fog kelleni termodinamika.


Szóval nagyon szakfüggő, de valamennyi fizika tudás kelleni fog.

2017. okt. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bejutni van. Bentmaradni - ne haragudj a nyerseségért - nincs.
2017. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát emiatt szerinted abszolút tegyek is le erről a célomról?
2017. okt. 18. 22:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha az emelt fizika egy részének elsajátítása is ekkora problémát okoz, akkor igen, tegyél le róla.

Nem az emelt fizika tudás fogja eldönteni, hogy bent maradsz-e vagy sem, hanem amit bent nyújtasz.

Bent mindent 0ról leadnak, csak a tempó sokkal, de sokkal gyorsabb.


Tehát mehetsz te 0 fizika tudással is, ha képes vagy tartani a tempót, nem lesz probléma.

2017. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezért kérdeztem, ha elkezdek most felzárkózni, akkor lehet-e esélyem. Te feltétel nélkül válaszoltad azt, hogy nem.
2017. okt. 18. 22:18
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ő egy másik 70%-os, azt én mondtam. Hát ha ez az életed álma, akkor okvetlenül próbáld meg, ne azt meséld 50 év múlva az unokáidnak, hogy mi minden lehettél volna, ha nem hagyod magad lebeszélni róla.
2017. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!