Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy egy csomó...

Miért van az, hogy egy csomó középiskola előtt dohányoznak a diákok? Ezt megengedik a tanárok? Nem büntetik meg őket ezért, ha meglátják?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.-os és szeretnék jó középiskolába kerülni,ahol van némi fegyelem,pl.nem cigiznek az iskola előtt a diákok,nincs drogozás,stb.

2017. okt. 19. 08:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mindig kint dohányoznak a suli előtt, ennek ellenére a megye legerősebb gimnáziuma. Szóval ez nem függ össze. Nem büntetik meg őket, évelején kell a szülőnek egy kérvényt beadni és utána egész évben kimehet a gyerek a szünetekben saját felelősségre.
2017. okt. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
30%

Mi koze van a tanarnak ahhoz, hogy az iskolan kivul mit csinalnak? (Semmi)

Max szolnak, de kit erdekel. Nem csinalhat semmit. Nem fugg ossze a dohanyzas az iskolai magatartassal es a tanulmanyi eredmennyel. Ugy is kiprobalja minden normalis kamasz. Hozzatartozik a psziches fejlodeshez a hatarok feszegetese, cigi, alkohol, esetleg fu kiprobalasa, a szex, a bulik. Regen se voltak kulonbek az emberek, nehogy azt hidd.

2017. okt. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Kozterulet az iskolatol 5m-re mar
2017. okt. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak az iskolában és annak 5 méteres körzetében nem lehet dohányozni. Képzeld, van olyan iskola ahol a tanárok is az iskola előtt dohányoznak, de ez nem befolyásolja a tanulmányi színvonalát az iskolának.
2017. okt. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
4%
Tipp: Egyházi iskolát keress!
2017. okt. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
15%

Ez mind bullshit!

Egyrészt az oktatási időben az iskola, azon belül is az adott tanár felelős a még nem felnőttkorúért.

Másrészt régen nem volt szabad ennyi mindent, mi ma.

Ma egy diáknak sokszor több joga van - legalábbis mondva - mint kötelezettsége.

Harmadrészt ez az egész 5 méteres környezet is hülyeség, semmi értelme.

A füst akkor is bejut az iskola területére ha 20 méterre állnak, márpedig az lenne a célja ennek az egész tilos a dohányzás kitalációnak, hogy a nem dohányzók egészségét védje.

Ez így kb halottnak a csók értékű, ugyanúgy a füstöt kell szívni ha akarja az ember, ha nem.

És hiába figyel az elhanyagolható kisebbsége a dohányosoknak másokra, ha a túlnyomó többség fel sem fogja a tettei következményeit.

Illetve minden törvény annyit ér, amennyit betartatnak belőle.

Amíg nem mászkál az utcán több dohányzásért büntető közteres, mint dohányos, addig kb semmi értelme ennek az egész törvénynek.

Vicc az egész.

Egy szomorú és siralmas vicc.

2017. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

A mi sulink előtt (közvetlenül) volt minden szünetben egy tanár, aki elkérte a kintlévők személyijét és aki elmúlt 18,az rágyújthatott.

Mivel elég nagy iskola (általános ötödiktől középiskola 12.ig, illetve 13-14. osztály technikusi osztály) volt erre igény. Nem tiltással neveltek minket,és ennek meg volt az eredménye. Szerettünk oda járni. (na persze nem azért, mert lehet cigizni)

2017. okt. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Érdekes,mert pl. a Karinthyba járok (Bp.XVIII.ker.)felv.előkészîtőre,ott senkit nem láttam még dohányozni az iskola előtt.Azt gondolom,ez azért mégsem annyira"természetes".Nem állîtom,hogy ott biztos nem dohányzik senki,de mivel fegyelem van nem engedik meg maguknak azt a diákok,hogy a gimi előtt füstöljenek szünetben tanáraik szeme láttára.Sztem igaza van a szüleimnek abban,ha egy középiskola előtt dohányzás van,ott bent sincs órán fegyelem.
2017. okt. 19. 10:25
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Református gimibe jártam, a diákok a tanárokkal együtt cigiztek kint mindig a suli előtt a szünetekben...:D Szóval ennyit az egyházi iskolákról
2017. okt. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
6%

A hatossal egyetértek. Tanítási időben az iskola felelős a diákért. Ha a suli előtt cigizés közben az úton átmenve elütik a diákot és meghal akkor a szünetben ügyeletes tanárt is meghúrcolják. Ezért én személy szerint nem értek egyet a suli előtti dohányzással.

Iskolánként változó ezen kérdés megoldása. Az én sulimban tanítás közben nem engedik ki a diákokat cigizni. Tudom ez sérti valamennyire a jogokat ha elmúlt 18 éves a gyerek.

2017. okt. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!