Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak nekem van ebbol elegem?

Csak nekem van ebbol elegem?

Figyelt kérdés
Mindennap 7-8 órank van, hazaérek fél 5re,es akkor meg mehetek különórákra, vagy sportolni. Ezek után pedig jo esetben ejfelig tanulhatok masnapra... konkretan semmi masra nincs idom. A hetvegeim is el*aszottak. Ha pentek este elmegyek valahova akkor szombat delelott alszom, delutanra esetleg tudok vmi programot szervezni, vasarnap meg neki allhatok a tanulnivaloknak :) ki erzi hasonloan magat? 17L

2017. okt. 19. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked legalabb vannak kulonoraid.
2017. okt. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Hasonló a helyzet. Ha meg nem mész sportolni akkor meg mehetsz még több órára. Akkor csinálj nyelvvizsgát és legyen szuper a bizid. Meg amikor azt mondja a tanár, hogy minden tantárgyra csak 1 órát szánj rá. Ez kb olyan mint amikor egy könyvelőnek azt mondják, hogy ez csak egy papír. Am 15/l és 10-be járok😊. Szakgimnázium. Ja meg a másik, hogy már okosabb vagyok mint a 12-esek mert most fogjuk befejezni a 11-12-es tananyagot.
2017. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Nyugi és türelem ennek is vége lesz egyszer! :)
2017. okt. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Én ezt amúgy soha nem értettem. Én is minden nap 7:30 ra mentem, suli után edzésre és este 8ra értem haza. De soha nem tanultam otthon. Iskolában figyeltem órákon, szünetekben csináltam házit, buszon tanultam plusz az ilyen semmilyen órákon (ének, rajz, média, etika, filozófia). Nekem a hétvége egyik napja is mindig meccs miatt ment el. Ha valami beadandóta kellett csinálni vagy tz-t írunk akkor a hétvége másik napján készültem. Nem kell mindenből kitűnőnek lenni mert nincs értelme. Azokból a tárgyakból kell jónak lenni, amik kellenek a felvételihez, a többiből elég egy 3mas. Kicsit éljetek is basszus.
2017. okt. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

"Ha meg nem mész sportolni akkor meg mehetsz még több órára"


Aki időhiányban szenved, az jobban jár plusz 2-3 tesivel helyben, mint az edzéssel, ami eleve hosszabb is időben, meg még oda is kell menni, meg vissza, vagyis az utazgatással is időt veszít.


"már okosabb vagyok mint a 12-esek"


Persze, hidd azt!. :)))


"most fogjuk befejezni a 11-12-es tananyagot"


Miből? És honnan tudod, hogy mi a 11-12.-es (ponttal kell írni) anyag? Minden iskolában más. Utánanézhettél, hogy ebben az iskolában mi lesz az elvárás, mielőtt kiválasztottad.


Eleve a középfokú (B2) nyelvvizsga is csak elméletileg elvárás, gyakorlatilag a középszintű érettségin a B1 szintet elég felmutatni. Csak akkor szerezz nyelvvizsgát, ha úgy gondolod, érdemes annyi időt, energiát rááldozni. Ha fontosabb/sürgősebb, hogy mást csinálj, akkor csinálj mást!


Nem kell maximalistának lenni, akkor jut idő mindenre.

2017. okt. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Mindennap 7-8 órank van"


A faktokat ne számold bele! Az már a szabadidőd része, hiszen te magad választottad!


"hazaérek fél 5re"


Mennyi időt töltesz utazással oda-vissza? Közelebb nincs iskola, ahova járhatnál? Ha van: gondold meg, hogy érdemes lenne-e átmenni oda. Ha nem lenne érdemes: a saját választásod, hogy ilyen későn érsz haza.


"es akkor meg mehetek különórákra, vagy sportolni"


Beszélj a szüleiddel, hogy ez neked túl sok, ne járassanak se különórára, se sportolni, elég neked a mindennapos tesi.


"Ezek után pedig jo esetben ejfelig tanulhatok masnapra..."


Ha tényleg megtanulnád, amit meg kellene tanulnod, akkor tudnád, hogy legkésőbb este tízkor ágyban a helyed, ha nem akarsz beteg lenni. Rangsorolj! A saját életedről van szó! Ha neked nem fontos, hogy egészséges maradj, akkor hogy várhatnád el mástól, hogy tegyen érte? Más nem tudja helyetted kialudni magát. Egyébként ha rendszeresen kialszod magad, sokkal hatékonyabb leszel nap közben, eleve kevesebb tanulnivalód lesz estére, mert több belemegy a fejedbe már a suliban.


"konkretan semmi masra nincs idom"


Mire és mikor szeretnéd, hogy legyen? És mennyire fontos ez? Mit vagy hajlandó feláldozni azért, hogy cserébe legyen időd ezekre?

2017. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Bocsánat, de nem fogok elmenni úszni kilencedik órában mert akkor meg kb hérte érek haza, inkább elmegyek sportolni. Meg nem fogok nulladik tesin megfázni mert négy osztály van összevonva és télen is kimegyünk futni. Ha a tanár mondja, hogy megtanultuk már a tizenegy-tizenkettedikes tananyagot és a könyver amit befejeztünk az van írva, hogy 11,12 akkor szerintem nem én vagyok a hülye. Igen bejárós vagyok ahogy az osztályom nagy része. Három Veszprémi van a 29 fős osztályban. És van aki 4 órát utazik naponta mert nme vették fel a koleszba. De aki nem a legszarabb iskolákba akar bejárni az úgyis utazik. Nem arra mondtam hogy most Einstein vagyok, arra gondoltam az okosabb vagyokkal, hogy van amiről ők szakmából nem is tanultak. A nyelvvizsga azért kell kérlek szépen mert mással nem tudsz előrehozottat tenni, és igen tudom milyen szintű az érettségi és a nyelvvizsga. Lehet osztani mindenkit gyakorin, de ezzel egyáltalán nem a kéerdésre adtál választ, hanem engem ostztottáé, úgy, hogy senmmmitnem tudsz rólam. Közszjól esnek az ilyenkek. emélem te is egy okos egyetemista vagy goimnaimnazista vagy akoiinek fogalma sincs mennyire megterhelő ennyit ülni és figyelni. Hazamenni és méhg akkor is tanulj. Amikor egy tantárgyat csak hetedikben tanítanak és egész órán körmöltetnek neü fogsz tudni belőle szart sem. És nem szeretek kötözködni, de amikor az egész kommented arról szól, hogy más mit mondott nem sokat segít. Bocsánat a ha helyesírásért, de ha ennyire zavar, itt egy . és kéézeld oda
2017. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Előrehozottat tenni sem kötelező.
2017. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelező de magadnak könnyíted a helyzeted.
2017. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!