Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek gáz, hogy csak...

Szerintetek gáz, hogy csak úgy tudok ötöst îrni matekból, fizikából, kémiából, ha korrepátálásra is járok belőlük? Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
A matek órán nagy a zaj,sokszor a tanárt se hallom mit magyaráz,pedig engem érdekel a matek.Fizika tanár nem tud (vagy nem akar)érthetően magyarázni,ezért az osztály nagy része kettes,hármas fizikából.Kémiából is hasonló volt a helyzet,de most kaptunk egy jó tanárt a tavalyi helyett.Aki most pótoltatja az osztállyal a tavalyi lemaradást.Mégis zavar,hogy pótórákon kell bepótolnom az iskolai hiányosságokat.Ez îgy lesz középiskolában is?Esetleg ott jobban átadják a tananyagot?Ti mit tapasztaltatok?(Most vok 8.-os).

2017. okt. 20. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
nem gáz. Az eredmény a lényeg. A középiskola meg attól függ hogy ott is milyen tanári kart fogsz ki.
2017. okt. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem gáz!! én is járok korrepetálásra és most nekem is rosszul sikerült a dolgozatom !
2017. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Maga az iskolán kívüli tanulás nem gáz, csak akkor ha fizetsz valakinek azért, hogy tanítson (korrepetáljon). Mind a matek mind a fizikai olyan tárgy (a kémia is valamilyen szintig), hogy nem igazán kell hozzá tanár, a legtöbb dologra egy kis gondolkodás után simán rá lehet jönni. Arról meg nem is beszélve, hogy több tucat könyvet, videót, jegyzetet lehet neten találni a legtöbb témakörhöz, amik sokszor jobb magyarázatot adnak mint iskolában a tanárok. Ha mindegyik tárgyra rááldoznál napi 1 órát, akkor szerintem korrepetáció nélkül is simán jó jegyeket tudnál szerezni.
2017. okt. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet. Ezek szerint nincs hozzájuk érzékem?Én már keresgéltem a neten magyarázós feladatokat,de csak megoldatlan feladatokat láttam gyakorlásnak.Azzal viszont nem sokra megyek,ha nem tudom hogy kell megoldani őket.Tudom vannak amolyan" fizika,kémia agyak",akiknek könnyebben megy,akár maguktól is,de nekem szükségem van arra,hogy vki jól elmagyarázza.Pl.ha elmegyek tanárhoz ,érdekes rögtön felfogom.Igen,persze pénzbe kerül az óra,de ingyen senki nem ad órát.
2017. okt. 20. 14:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez a sulik nagy részében sajnos így van. Ha jól le is adja az anyagot, egyszerűen nincs ideje a tanárnak elmagyarázni mindenkinek rendesen.

Én a Nagyimmal tanulok immáron 7 éve, és nagyon hálás vagyok neki a segítségért, mert egy magántanár nagyon drága + akkor még nem is biztos, hogy jobb, mint az iskolai....

Esetleg szüleidet is kérd meg, hogy valamiben segítsenek.

Nyáron pedig javaslom, hogy vedd át a 9.-es anyagot, annyira, hogy valamennyire értsd. Hidd el, nagy előnyöd lesz.

17f

2017. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Mindenesetre ne matek-fizika-kémia szakra próbálj majd bekerülni.


[link]


[link] /kemia-9


[link]

2017. okt. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pedig pont természettudományira készülök,mert lehet hogy kell segîtség időnként a megértéséhez,de még mindig szîvesebben tanulom,mint a humán tantárgyakat.Matekból heti 1x.Kémia,fizikából csak dolgozatok előtt 1-2 órát.Szerinted csak azok járnak term.tud.szakokra,akiknek nem kellett soha segitség ezekből a tantárgyakból?Akkor a sok orvosi egyetemista,akiknek úgy sikerül bejutni,hogy egyfolytában kémiára meg biológiára járnak felvételi előtt?Úgy beszélsz,mintha a hármasért korrepetálnának.
2017. okt. 22. 09:19
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán milyen termtud szakokra gondolsz? Középiskolaira? Vagy egyetemire?

Ha ezeket a tárgyakat még mindig szívesebben tanulod jelenleg, 8.-ban, mint a humán tárgyakat, akkor tanuld, én nem mondom, hogy ne. De azért nem árt, ha belekalkulálod, hogy olyanokkal (is) fogsz versenyezni a gimnáziumba való bekerülésért, akiknek segítség nélkül is megvan az ötösük 8.-ban.


Az orvosira nagyon nagy százalékban olyanok járnak, akiknek 8.-ban még semmi gondjuk nem volt ezekkel a tárgyakkal, nyugodt lehetsz. A felvételi előtt azért járnak egyfolytában bioszra meg kémiára, hogy minél jobban felkészüljenek a vizsgára, mert nem csak az számít, hogy meglesz-e az ötösük, hanem az is, hogy hány százalékkal - mégpedig az emelt szintű érettségi szintjén, nem pedig a mindenkitől elvárt, a tankötelezettség keretében teljesítendő 8. osztályos szinten, ami nagyon nem ugyanaz.


"zavar,hogy pótórákon kell bepótolnom az iskolai hiányosságokat.Ez îgy lesz középiskolában is?"


Ha már most is így van, és olyan szakra akarsz bekerülni, ahova pont ezek a tantárgyak pont nagyon kellenek, akkor igen, erre számíthatsz a középiskolában is. Ha arra akarsz berendezkedni, hogy folyamatosan magántanári hátszéllel hajókázz, úgy is lehet, de akkor legalább ne zavarjon, ha te magad választod ezt a megoldást.


Szerintem jobban járnál, ha olyan helyet céloznál meg, ahova a saját erődből is be tudsz kerülni. Az lesz a neked való. Amellett nem kell majd megszakadnod a tanulásban, nem kell folyton itt panaszkodnod, hogy milyen sokat kell tanulnod, hanem lesz időd élni is, megismerni saját magadat, és reális döntést hozni arról, hogy tényleg az orvosi legyen-e a cél, vagy inkább valami más való neked.

2017. okt. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor a te véleményed szerint,ha valaki egyszer is betette a lábát magántanárhoz,akkor annak abból a tantárgyból véletlenül se jusson eszébe,hogy komolyabban is menni fog ill.minden jövőbeni szándékáról mondjon le,ha szeretne vele valamit is kezdeni.Rendben,ez a te véleményed.(Ez is egy vélemény,amit tiszteletben tartok).Viszont érdemes ellátogatnod olyan oldalakra,ahol vki elmondja miként végzett el fizika szakot az egyetemen,holott középiskolában jó,ha a kettese megvolt fizikából.
2017. okt. 22. 11:47
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

#9: Igen, ilyen is van. Nálam pont ez volt a helyzet. Középiskolában végig kettes voltam matekból, ennek ellenére 94%-os emelt érettségit írtam belőle. Ja, mondjuk hetente kaptam egyeseket házikra...

Aki középiskolában nem tud elérni egy tárgyból magától 3-asnál jobb átlagot, miközben sokat tanul rá (!), akkor ő nagy valószínűséggel egyetemen a szükséges minimumot sem fogja elérni. Ha valaki azért egyes/kettes, mert tojik az egészbe de amúgy jó képességű lenne, az teljesen más.

Egyébként gimnáziumban még nincs olyan komoly elvárás. Ha most meg tudtad írni ötösre a dogákat úgy, hogy kaptál hozzá egy kis segítséget, akkor szerintem ott is össze tudsz szedni egy hármast-négyest átlagot korrepetáció mellett. Ha szakgimnáziumba mennél ott meg még lehet magadtól is. Viszont ha főiskolára is ilyen irányban szeretnél jelentkezni, akkor azzal valószínűleg meg fogsz szenvedni. Én a helyedben megpróbálnék egy gimnáziumot, majd ott kiderül hogy mennyire érdekel és hogy mennyire is nehéz teljesíteni, aztán ha nem is természettudományi irányba, de valamerre biztosan el lehet indulni.

2017. okt. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!