Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lesz abból szakember,...

Hogy lesz abból szakember, aki az egyetemet csupa 2-essel végzi el?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy átmegy, viszont a ketteshez elég az 50 vagy 60%. Az nagyon hiányos tudás szerintem. Hogyhogy mégis elég?

2017. okt. 23. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én több szakot is végeztem, és kivétel nélkül:

- az anyag legalább 50%-a vagy eleve felesleges vagy úgyis elfelejted már akkorra, mikorra a diplomát a kézhez kapod

- a gyakorlati "oktatás" kb. elégtelen volt mindig, tehát igazán az első munkahelyeden tanulsz, az egyetem csak belépő, hogy felvegyenek és megértsd, hogy kb. miről beszélnek a többiek:S


Ennek ellenére nyilván nem jó út, ha valaki épphogy elevickél, de nem azért nem lesz belőle jó szakember, amit az egyetemen elmulasztott megtanulni, hanem a hozzáállása miatt: egy ilyen ember nem valószínű, hogy önszántából továbbképzi magát, követi a szakmája legújabb trendjeit, újdonságait stb., és valószínűleg nem túl igényes arra, hogy milyen munka kerül ki a keze alól:(

2017. okt. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Drágaságom, ha ötössel mész át se lesz belőled szakember, mert amit az egyetemen tanítanak, annak köze nincs a tényleges munkához (kivéve persze ha akadémikus körökben marad). Ha valakit felvesznek, akkor még ott minumum pár hónap betanítási időt rá szokás számolni.
2017. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Nem szakember akar lenni, hanem felsővezető, egyetemi végzettséggel megtámogatva. Így lehet belőle akár miniszter vagy miniszterelnök is.
2017. okt. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel semmi baj. Aki stresszben égve, időre teljesítve, segédletek nélkül mutat 60 %-ot, az abban a témában, amivel rendszeresen foglalkozik, információs lehetőséggel megtámogatva (a kitört asztalláb helyett egyetemi jegyzetek, a vállalati könyvtár, a net...) jót tud produkálni.
2017. okt. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez érdekes kérdés, de nem feltétlenül kell egyetértenem veled abban, hogy hiányos tudás. Kettes és kettes között is van különbség szerintem. Vegyünk egy példát. Olyan szakra jelentkeztem az egyetemre, ami kiegészít egy olyan munkát, amit már 15 éves korom óta csinálok, tudom, hogy ebben szeretnék elhelyezkedni. Jelenleg 2 helyen dolgozok az egyetem mellett. Számtalan zh-ra és vizsgára úgy mentem el, hogy a zh előtti napon még határidős munkát kellett leadnom hajnalban. Nyilván nem írtam csillagos ötöst, örültem, hogy megvan a kettes. De mellette a munkám révén ezen a területen olyan gyakorlati tudást szerzek, amiben a többiek - azok is, akik színötössel viszik végig az egyetemet - csak akkor részesülnek, ha elvégzik a szakot és munkát kapnak. Innentől nem érzem azt, hogy rosszabb szakember leszek csak amiatt, mert javarészt kettesekkel evickélek el az egyetemen a szakhoz kapcsolódó munkahelyek mellett. Nyilván vannak olyanok is, akik amiatt kettesek, mert nem akarnak tanulni, de ez a réteg vagy kibukik valahol, vagy úgy elnyújtja a tanulmányait, hogy még 40 évesen is egyetemre jár majd.
2017. okt. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!