Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Olyan tárgyakat, amik nem...

Olyan tárgyakat, amik nem épülnek másik tárgyra (nincs előfeltétel), gyakorlatilag akármelyik félévben felvehetem?

Figyelt kérdés

2017. okt. 23. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag akármelyikben, amelyikben meghirdetik. De nálunk pl. volt olyan, hogy létszámkorlát miatt a harmadéves kurzusokról ledobálták az alsóbb évfolyamra járókat.
2017. okt. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag igen, de nem biztos, hogy jó ötlet. Vannak olyan tárgyak ahol nincs megadva előfeltétel, de mégis más tárgyak anyagára épül.

Pl van most egy 5. szemeszteres tárgyam amihez nincs előfeltétel, de 3 másodéves tárgy anyagára épül. Tavaly sikerült belefutnom nekem is ilyenbe, 3. szemeszterben felvettem egy 5. szemeszteres tárgyat, mert könnyűnek tűnt és gondoltam letudom gyorsan, az időpont is jó volt. Aztán kiderült hogy egy másik 3. és egy 4. szemeszteres tárgyra épül a dolog, úgyhogy nem tudtam elvégezni a tárgyat. Szóval ha előre akarsz dolgozni nem árt utánakérdezni felsőbb éveseknél. Ha valamit később akarsz megcsinálni akkor meg fennáll az esélye hogy egy későbbi tárgyhoz fog hiányozni az a tudás.

2017. okt. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából nem akarok előre dolgozni, sőt... Arról van szó, hogy 3 tárgyról lecsúsztam, és most nem tudom, hogy ezeket jövő ősszel felvehetem-e minden további gond nélkül, úgy, hogy közben "zavartalanul" haladok, tehát emiatt nem csúszok.
2017. okt. 23. 21:10
 4/4 anonim válasza:
100%
Így, persze.
2017. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!