Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kandó még mindig értékes...

A kandó még mindig értékes diplomát ad?

Figyelt kérdés

Hallom egyre több felől, hogy zuhan a színvonal, mindenkit átengednek, csak kipuskázza sok hallgató (amit nem értek mondjuk egy kicsit matekpéldánál hogy lehet), laborgyakorlatokon a gépek elavultak, kevesebb tanárra több diák mint régebben...


Eddig úgy volt, hogy oda jelentkezek, mert gyakorlatcentrikus, látszik ez a duális képzésből, sok kooperatívos lehetőségből. Remélem érthető a kérdés, nem kötekedésből írtam a negatívumokat, hanem mert ezeket hallottam, de cáfoljatok meg. Pontom meg lesz BME re is, de meg akarom kímélni magam a fölösleges szívatástól.



2017. okt. 23. 18:21
 1/5 anonim válasza:
90%

Az egyetem értékes diplomát ad még mindig. Puskázók szerintem a BME-n is vannak. Hasonló cipőben jártam anno, nekem is meglett volna a pontom de nem bántam meg, hogy kandós lettem :).


matekpélda:

számológépet nem használhatsz

ellenben képletgyűjtemény igen

ha érted megtudod csinálni

ha nem érted puskából megírni esélyed sincs :D


A laborokon abszolút használható számítógépek vannak.


Fontos, hogy a suliban az alapokat tanulod meg az első 1,5 - 2 évben. Amint szakirányra és modulra kerülsz (érdeklődési körödnek megfelelően) már találkozhatsz korszerű és abszolút modern berendezésekkel.


Például 2. félévben van Elektronika labor, itt alapvető kapcsolásokat kell megépíteni breadboardon. Érezheted, hogy egy ellenálláson nincs mit modernizálni.


Átengedés:

Idén Programozás labor 1. ZH-n az évfolyam 83%-át kivágták

2017. okt. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
69%
Ja még egy dolog.. az hogy mit tanulsz meg, mennyit és milyen minőségben az csak rajtad áll mindegy hova jársz.
2017. okt. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
70%

Igen, a Kandós diploma nagyon céghez bejuttat állásinterjúra :-)

A villamosmérnök durván hiányszakma, nagyon sokrétű és értékes tudást ad, a Kandó neve pedig jól cseng az iparban.

De az interjún aztán nincs mese, ha nem tudsz felelni a szakmai kérdésekre, vagy írsz egy nulla pontos tesztet, mehetsz a diplomáddal, amerre látsz. Magával cseszik ki az, aki az egyetemi évek alatt nem tanulja meg a tananyagot, és nem szerez gyakorlatot. Az ilyenek élesben hamar elvéreznek, vagy mehetnek noname sufnicégekhez feleannyiért, mint egy jó szakember.

2017. okt. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 27. 07:25
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Amiket írtál negatívumokat, azok igazak, DE! ahogy előttem is írták, a tudást nem a kettes jegy adja, és nem is az ötös. Mikor megcsinálsz egy tárgyat, érezni fogod, hogy ez így kevés, és ahhoz hogy valami értelme is legyen, feltéve, hogy érdekel is a tárgy, magadnak kell sok dolognak utána járni. Szerintem ez egyetemen egy alap dolog. A probléma ott van, hogy nincs rá időd, mert annyira fölösleges dolog van, amit meg kell tanulni, hogy ettől veszi el az időd, meg a kedvedet is. Bár én most értem a 3. félév végére, azt mondják innentől jó a kakaós csiga közepe. Ebben bízom én is.
2017. dec. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!