Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan nehezek a Karinthy...

Miért olyan nehezek a Karinthy felvételi előkészítőjén a feladatok? A feladatok nagy része megoldhatatlannak tűnik.

Figyelt kérdés
A matek, a magyar is nagyon nehéz. Ha tudom be sem iratkozok. Felesleges pénzkidobásnak érzem. Pedig ötös vagyok matekból és a korábbi évek felvételi feladatait is szépen oldogatom, de ez a Karinthys baromi nehéz.A tanár feladja leckének mindig azokat a feladatokat, amiket az előkészítőn nem csináltunk meg. Igen ám, de én otthon egyedül nem tudom megcsinálni. Elmentem matek tanárhoz a kérdésekkel, erre még ő is "botladozott" a feladatokban és azt mondta, hogy ehhez mi még 8.-ban nem tanultuk meg az alapokat.Nagy részt felsőbb osztályos feladatok. Kérdem én: Akkor miért járok felvételi előkészítőre, ha nem veszem hasznát? Igazán nem 9.10.-es feladatokra akartam specializálódni, hanem 7.8.-ra. Szerintem a tanároknak el kellett volna mondani a beiratkozáskor, hogy ezek nem szokványos felvételi feladatok, hanem attól kétszer nehezebbek.

2017. okt. 25. 20:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nehéznek látszik a sok feladat, de a Karinthyban ez a szint. Az, hogy ötös voltál magyarból és matekból semmire sem garancia. Javaslom nézesd meg a feladott házikat egy másik matektanárral vagy rakd ki ide a gyakorira.
2017. okt. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi,jó ötlet!Majd kirakom.Az a helyzet,hogy a többi gyerek se tudta a feladatokat megoldani.Megnézte már más matek tanár is, ő is azt mondta,hogy nem általános iskolai szint.Erős pesti iskolába járok,nem kegyelem ötösöm van matekból.Logikában is jó vagyok,mégis kiüt ez a szint.
2017. okt. 26. 08:16
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos nekünk sincs jó tapasztalatunk a Karinthy előkészítőröl. Én is kidobott pénznek és főleg felesleges időráfordításnak tartom utólag. Nem tudnak az egyéni hiányosságokra figyelni, ha valaki valamit nem ért nincs mód rá, hogy,erre bővebben kitérjenek. Egy jó összefoglaló arról, hogy mit is kéne tudni, akinek amúgy is jól megy annak egy jó rendszerezés, de alig valamit javított a végső eredményen. Én többet vártam tőle. Jobban megéri külön tanárhoz járni.
2017. okt. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Pontosan,én se ajánlom senkinek.Adnak 20 nehéz feladatot(9. osztályost),abból órán megcsinálunk hármat,a többit házinak adják.Otthon egyedül nem tudom megcsinálni.Következő alkalommal számonkéri,hogy miért nem csináltuk meg a feladatokat.Mindenki mondja,hogy nem tudta,nem értette.Erre a tanár:"hogy nem lehet ezeket érteni?" Szerintem is pénzkidobás.
2017. okt. 26. 23:07
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom idén sem kevesen jelentkeztek oda. Ha ez így van, akkor valószínűleg a szelektálás miatt voltak ilyen nehezen a feladatok. De ez így megy minden helyen. A legjobb iskolákba nem is lehet bejutni közepes tudással. Arra emlékszem, hogy kb. 10 éve mikor én végeztem az általánost, akkor 8. osztály végére az egész kitevőjű hatványok, alap szögfüggvények, másodfokú egyenletekig jutottunk el. És nem is kizárólag a matekra kihegyezett iskolába jártam. Ti most hol tartotok a tananyagban?
2017. okt. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Most kezdtünk a gyökvonással foglalkozni.
2017. okt. 27. 09:15
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szelektáljon is a felvételin, megteheti. De az előkészítőn olyanok is vannak akik más suliba készülnek akár. Pont úgy van ahogy a kérdező írja. Sok példa, hármat megoldanak, majd többi házi. Ja, hogy 3/4 csoport nem tudta megoldani? Max elmondják, hogy ritka gyenge társaság. Tényleg csak annak ajánlható aki csak rendszerezni akarja a tudását, annak aki hiányosságokat akar pótolni semmiképp.
2017. okt. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy gondolkodásra akarnak késztetni titeket, hogy fektessetek bele tényleg energiát, mert ha csak ott lébecolnátok, és ezért még pl fizetni ugye nem lenne jó opció, meg esetleg ilyen praktikus, használható gondolatmenetekre akarnak titeket megismertetni. Meg hát mert ha tényleg az a szint az adott iskolában, akkor tudjátok, ti, akik oda jelentkeztek, hogy mire vállalkoztok; ott erre , ilyesmi jellegű, nehézségi szintű feladatokra lehet számítani. Vagy lehet, hogy simán csak jót akarnak nektek, ha már ott vagytok, teljesítsetek minél jobban a felvételin.
2017. okt. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Akkor el kéne mondaniuk mielőtt befizetjük a pénzt,hogy ez nem "szokványos előkészîtő",hanem annak a kb. 30%- nak találták ki,akik már ismerik a 9.osztályos matematika alapjait.Gondoltam megyek egy közeli gimibe felv.előkészîtőre.Más gimikben norm. 8.-os tananyaghoz illeszkedő mate-magyar kérdéssort állîtottak össze(láttam néhányat az osztálytársaimnál),ide nemcsak olyan gyerekek jöttek,akik feltétlenül ide akarnak jönni továbbtanulni.Akkor úgy kell meghirdetni,hogy csak azokat várják előkészîtőre,akik a Karinthyba vagy a Fazekasba akarnak továbbtanulni,mert igen magas szintűek a feladatok.A simanfelvételi feladatsor nem okoz gondot,ez viszont igen ês nem háborodnék fel,ha a többi 30- nak simán menne,de azok se mukkannak meg.Akkor mind a 31-en hülyék lennénk?
2017. okt. 27. 16:50
 10/24 A kérdező kommentje:
Szerintem abszolut nem korrekt amit velünk csinálnak,mert ebből nem lehet tanulni.Îgy nem lehet megtanulni a.matekot.A ház tetővel sem lehet kezdeni az épîtkezést,először fel kell têglázni a házat,azután jöhet a tető.
2017. okt. 27. 16:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!