Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Andrássy Gyula Gimnázium,...

Andrássy Gyula Gimnázium, Békéscsaba? Mi a véleményetek róla? Van itt valaki aki oda jár/járt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan a gimnázium választás előtt állok. Szarvason élek, viszont a helyi iskolák nem tűnnek a legjobbnak számomra. Békécsabán nézegettem, és az Andrássyt ajánlották sokan. Valakinek valami véleménye róla?



2017. okt. 28. 09:49
 1/6 anonim válasza:
Milyen szakra szeretnél azon belül jönni?c:
2017. nov. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ez engem is érdekelne, szintén gimi választás előtt állok, és amiket hallottam róla, elvileg az Adrássy az egyik legjobb a megyében

Egyébként én biosz szakra jelentkeznék😇

2017. nov. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Szisztok! Én az Andrássyba járok, Eurofaktra. Szerintem egy nagyon jó választás az Andrássy, hiszen nagyon jó alapot ad az érettségihez, és szinte biztos, hogy tovább tudsz majd tanulni főiskolán/egyetemen. Azt viszont tudni kell, hogy tényleg sokat kell tanulni, főleg, ha jó eredményt szeretnél elérni. Itt már az is durva, ha 4.0 felett van az átlagod. Ahhoz, hogy valamilyen tantárgyból 5ös legyél év végen, vagy félévkor, elég sokat kell tenni, de szerintem teljes mértékben megéri, az érettségi eredményeiden tükröződni fog a tanulásba ölt munkád.

Nem tudom, melyik osztályon gondolkozol, de előre úgysem lehet megmondank, hogy milyen lesz az osztályod. Nyilván azok az osztályok, ahova kell felvételi is, általában erősebbek (reál,biosz/töri,eurofakt), mint ahova csak a jegyek kellenek (általános,humán), de ez igazából évfolyamonként változó. Van olyan évfolyam, ahol a humán pl nagyon erős, viszont olyan is, ahol érezhetően gyengébb, mint a többi. De szerintem ne a sztereotípiák alapján válassz, oda menj, ami a legjobban érdekel. Ha normálisan tanulsz, akkor bármelyik “szakon” normális alapokat kapsz majd az érettségihez.

Remélem, tudtam segíteni

2017. nov. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
53%
Azért hozzá kell tenni,hogy ha nyelvi szakra akarsz jönni szerintem az A jobban megéri. Nyilván sokan lehúzzák ,hogy "nem kell ide felvételi,akkor biztos gyenge és semmit nem ér" hidd el, tizedikben több nyelvi óra marad,mivel kiesik az infó az A-ban,míg az E-ben marad.Ha pedig bioszon gondolkozol nagyon szurkolok,mert a kevés létszám miatt nehéz bekerülni+ha bent is vagy iszonyat sokat kell tanulnod,hogy tartani tudd a tempót.Bármilyen szakot is választasz első 2-3 hónapban nehéz lesz(ha vidéki suliból jön valaki akkor meg főleg).
2017. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Vagy pedig Belvár,az is elég erős suli és oda nem kell felvételit írnod,egy nagyon jó átlag viszont jól jön c:
2017. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, milyen szak érdekel igazán, bár egyenlőre az A-n gondolkodok. Az angol nagyon érdekel, esetleg azt lehet tudni melyik szakon a legjobb az angol oktatás? :)


Utólag is köszönöm a válaszokat! (Illetve aki írt privátba ^^)

2018. febr. 8. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!