Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bejutni az...

Mennyire nehéz bejutni az ELTE valamely kollégiumába? Lesz egyáltalán esélyem rá?

Figyelt kérdés

Az ELTE bölcsészkarán szeretnék majd tanulni, valószínűleg fel is fognak venni államilag támogatott nappali képzésre. Azonban a lakhatás már bonyolultabb lesz...

Elsősorban kollégiumba szeretnék menni, mert még sosem voltam kollégista és engem nagyon vonz, ki szeretném próbálni, hogy milyen több emberrel együtt élni és, ha szerencsém lesz, akkor jó közösségbe kerülök, új ismerősöket és barátokat szerezhetek. Valamint nyilván a legnagyobb előnye az, hogy olcsó. Ugyanakkor nézegettem felvételi szabályzatokat (gondolom, ha változik is, nem sokat) és nem olyan egyszerű felvételt nyerni... Már nagyjából átnéztem és számolgattam, olyan huszonvalahány pontom lehet majd körülbelül.

A szociális helyzetem, családi hátterem alapján nem nagyon fogok pontot kapni...Együtt nevelnek a szüleim, mindketten dolgoznak. Egy testvérem van, aki már szintén felnőtt és ő is dolgozik. Az egy főre jutó jövedelem 100.000 forint körül van (pontosan nem tudom). Nincsen a családban kisgyerek, tanuló és egészségkárosult, tartós beteg stb. sem.

Amire kaphatok pontot az a távolság (140 km) és az érettségim (ötös, egy emelttel), valamint ha jól emlékszem, akkor olyanokért is jár pont, hogy nappali tagozat, államilag támogatott képzés (?). Ugyanakkor nincsen semmilyen sporteredményem, tanulmányi versenyeken sem vettem rész. Szóval nem tudom, hogy így mennyi esélyem lesz...

Albérletbe nem szívesen mennék mert drága, főleg, ha még hozzájön a többi költség is (rezsi, utazás, kaja stb.), valamint nincsen Budapesten egy ismerősöm/rokonom/barátom sem, akivel össze tudnék költözni (egyedül nem szívesen laknék, de full idegenekkel sem költöznék össze csak úgy egy albérletbe).


2017. okt. 29. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Esélytelen, bölcsészkarokon túljelentkezés van mindig
2017. okt. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor csak reménykedhetek, hogy másoknak sem lesz túl sok pontja, mert ezzel tényleg nem tudok mit kezdeni...
2017. okt. 29. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!