Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » GÉPÉSZMÉRNÖK VS ÉPÍTŐMÉRNÖK....

GÉPÉSZMÉRNÖK VS ÉPÍTŐMÉRNÖK. Melyik a nehezebben? Melyik a jobb? 18/f

Figyelt kérdés
Utolsó évem szakgimiben és nemtudom melyikre menjek eddig gépésznek tanultam 4 evig most érettségizek de nem fogott meg annyira. Egyetemi szintem más biztos de az építőmérnöki jobban felkelti az érdeklődésem. Melyiket könnyebb elvegezni?
2017. nov. 3. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt nehéz csak a gépészt megéri elvégezni, az építészt nem. ( Anyagi szempontból )
2017. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel értek egyet. Egyik sem könnyebb a másiknál. Anyagilag viszont a gépész sokkal jobb kilátásokat biztosít. Hazai építőipart kerülnének a helyedben minél messzebbre.
2017. nov. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Egyre több építészmérnököt keresnek, szóval mindkettő jó választás. Érdekes, hogy sokan mondják jól keresnek a gépészek, én dél alföldön nem sok olyan helyet tudok, ahol ez így volna, 200eft kezdő nettó fizetés már jó. Ez persze rácáfol, hogyha elmész értékesítő mérnöknek, vagy területi képviselőnek, amit kb. 8 általánossal is lehetne végezni, annyira nem kell hozzá a tudomány. De a mérnökök többnyire nem szeretik ezeket az állásokat.
2017. dec. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyre többet keresnek. Esetek többségében okleveles építészmérnököt nevetséges bérért. Budapesten MSC-vel ilyen 150-ekért? nevetséges.
2017. dec. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én most keresek állást, és ami tetszene ott jobban inkább építészmérnököt keresnek (bsc) diplomával. Én úgy tudom nem havi 150 nettóval...
2017. dec. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%

Még jó, hogy te jobban tudod! Itt mindenki ért minden olyanhoz területhez amiben nem is dolgozik egyáltalán.


Én úgy tudom, meg úgy hallottam dolgok ilyenkor a kedvenceim.

2017. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ok, ne haragudj! Volt 3-4 állás (műszakvezető mérnök), ami elég jól fizetett volna, és még csak nem is kértek komolyabb szakmai tapasztalatot. Ezeket mind építész vagy építőmérnöki bsc diplomával lehetett betölteni.
2017. dec. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ÉPÍTŐmérnök nem építészmérnök. Ezt tegyük tisztába. Egyszerűen úgy tudnám megfogalmazni, hogy míg az építészmérnök megálmodja, megrajzolja addig az építőmérnök megmondja, hogy lehetséges e a kivitelezés.

Szerintem gépészmérnöknek éri meg jobban a nagyobb kezdő fizetés miatt. Építőmérnökként ugyanúgy kell rengeteget rajzolnod amikor szerintem nem erről kellene szólnia ( én is ennek tanultam). Az építőmérnöki szak nagyon tág fogalom hiszen ide tartozik a tűz- és katasztrófa védelemtől egészen a magasépítőig minden.

2018. febr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!