Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bizonytalan vagyok továbbtanul...

Bizonytalan vagyok továbbtanulást illetően, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok, és már évek óta az orvosira készülök. Ennek megfelelően fel is vettem tavaly a biosz-kémia faktot.

Furcsa, mert vannak időszakok amikor úgy érzem, hogy tényleg ilyen irányba szeretnék továbbmenni, de olyanok is amikor nem is értem magamat, hogy miért szeretnék orvossá válni.

Lehet, hogy ez egy természetes elbizonytalanodás, de most már azon gondolkozom, hogy lehet mégsem ott kéne folytatnom a tanulmányaimat, hanem inkább valamilyen gazdasági vagy jogi szakon .

Hozzátenném még, hogy habár fontos szempontnak tartom az elhelyezkedés lehetőségét, és hogy megélni azért meg tudjak élni a fizetésből (bár ez talán mindenkinek fontos), de nem az a célom hogy meggazdagodjak , és a legelső szempont, hogy valami olyat tanuljak ami elsősorban érdekel, de közben hasznos.

Tulakjdonképpen talán az a legnagyobb félelmem, hogy ha most irányt változtatok (ami még nem késő), visszafordulni nemigen lesz lehetőségem ( plusz ehhez hozzájön az is, hogy már elég sok időt és pénz van fektetve a biosz-kémia tanulmányaimba)...

Ti mit tennétek?



2017. nov. 4. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Honnan jött a gazdasági vonal? Tényleg érdekel, vagy csak jókat hallottál róla? Miért szeretnél orvos lenni? Hogy képzeled el a jövődet?

Amúgy legrosszabb esetben hagyj ki egy évet amíg kitalálod, hogy mit szeretnél.

2017. nov. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"lehet mégsem ott kéne folytatnom a tanulmányaimat, hanem inkább valamilyen gazdasági vagy jogi szakon"


Magyarul fogalmad sincs. Ez tipikusan az a helyzet, amikor semmi értelme továbbtanulni. Jobban jársz, ha kihagysz egy évet, hogy megismerd magad, hogy tapasztalatot szerezz valamilyen (szinte bármilyen) területen, hogy végre el tudd képzelni, hogy milyen típusú munka az, amit el tudsz képzelni magadnak. Továbbtanulni akkor kell, amikor már tudod, hogy mi az, amiben elég jó is vagy ahhoz, hogy végigcsinálj egy egyetemet, meg ami érdekel is, hasznos is.


"az a legnagyobb félelmem, hogy ha most irányt változtatok (ami még nem késő), visszafordulni nemigen lesz lehetőségem ( plusz ehhez hozzájön az is, hogy már elég sok időt és pénz van fektetve a biosz-kémia tanulmányaimba)... "


Mindig van lehetőség visszafordulni, nem szabad ilyen tragikusan felfogni. (Én közgáz vonalról váltottam bölcsészre, úgyhogy tudom, miről beszélek.)

Az eddig belefektetett idő meg pénz pedig nem csak kimondottan a biosz-kémiába lett belefektetve, hanem abba, hogy okosodj, és az megtörtént, úgy nincs elveszve semmi akkor sem, ha más irányt vesznek a tanulmányaid a jövőben, ez ne tartson vissza attól, hogy olyan irányba menj tovább, amilyenbe szeretnél (amikor már tudod, hogy mit szeretnél).

2017. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval. Írd meg csodásan az érettségiket, hogy jövőre ne kelljen ezzel foglalkoznod és irány a világ. Sok csalódástól megkíméled magad, ha majd akkor mész felsőoktatásba mikor biztos vagy magadban
2017. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!