Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy kis felvilágosítást...

Egy kis felvilágosítást szeretnék kérni,12. -es tanuló vagyok érettségi előtt. Milyen esetben nem mehetek érettségire vagy mehetek-e csak az adott tantárgyakból nem amiből megbukok?

Figyelt kérdés

Az lenne az első kérdésem, hogy ha félévkor bukok valamiből de évvégén megvan a kettes akkor mehetek érettségizni?

A második kérdésem az lenne, hogy ha év végén megbukok egy adott tantárgyból például matekból akkor nem mehetek egyáltalán érettségire? Vagy mehetek érettségire minden más tantárgyból csak matekból nem? Vagy hogy van ez az egész valaki elmagyarázná nekem, hogy mehetek-e csak az adott tantárgyból amiből megbuktam nem próbálkozhatok vagy pedig ha megbukok valamiből teljesen kizárom magam?



2017. nov. 5. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Jelentkezhetsz érettségire, aztán ha buksz, akkor abból a tárgyból nem érettségizel, a többit átminősítik előrehozottra, így ha sikerül a pótvizsga, akkor az őszi pótérettségin már csak abból a tárgyból kell érettségizned.
2017. nov. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!