Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diákigazolványra matrica?

Diákigazolványra matrica?

Figyelt kérdés
Szeptemberben töltöttem a 16ot. Sulit váltottam, mikor nem volt diákom a fejembe volt rá a matrica, mikor megksptam 3 hete már sajnos nem jutott eszembe. De most utánanéztem és ezt találtam: 37. § (1) A tanköteles tanulók diákigazolványa érvényesítő matrica nélkül is érvényes azon tanévet követő október 31. napjáig, amely tanévben a tanuló a 16. életévét betölti." ezt én úgy értelmeztem, hogy akkor 2018.ban már matrica nélkül érvénytelennek veszik a diákomat és akkor már kötelező a matrica rá? Nyilván próbálok szerezni a sulitól, de kicsúsztam a határidőből.
2017. nov. 8. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Jól értelmezted.

Idén még nincs vele probléma. Jan. 1-jétől pedig kelleni fog vagy elkeződidk a bünti.


Amúgy úgy is meglehet oldani, hogy kérsz ideiglenes diákigazolványt, ami úgy működik, mintha egy érvényes diákod lenne.

Félév után meg úgyis kapjátok az új matricát.

2017. nov. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
43%
Ebben a tanévben még tanköteles vagy, nem kell matrica az igazolványodra.
2017. nov. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
43%

"Jól értelmezted."


Nem értelmezi jól.

2017. nov. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Diákom van már. Amíg nem volt addig is volt ideiglenes. És miért jönne jan. 1től a bünti?
2017. nov. 8. 22:50
 5/5 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves lepontozó! Indokolni is tudsz?


Kérdező!

Annak a tanévnek a végéig, amelyikben betöltöd a 16-ot, tanköteles vagy. Mivel ebben a tanévben töltötted, így a tankötelezettséged augusztus 31-ig tart, addig nem kell matrica. Az általad idézett jogszabály alapján a diákod 2018 október 31-ig érvényes matrica nélkül.

2017. nov. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!