Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ekkora különbség a...

Miért van ekkora különbség a felvidéki (Szlovákia) szakgimnázium és az itthoni szakgimnáziumok között?

Figyelt kérdés

Fél évre cserediákként vagyok egy szlovákiai magyar szakgimiben. Rengeteg különbséget vettem észre a két iskola között.

Az első az, hogy itt tényleg minden diák kedves a másikkal, nem bunkók, segítőkészek, jókedvvel, mosolyogva járnak iskolába, ami azért nálunk otthon nem mondható annyira el. Sokkal nagyobb a felvidéki iskolában a csapatszellem, az összetartás. Itt nincs olyan hogy a végzősök cseszegetik az újoncokat.

A tanárok is kb mint nálunk olyan 45-60 év között vannak, de itt nem olyan begyepesedett szocis stílusban tanítanak, hanem tényleg úgy adják elő hogy még a leghü*ébb gyerek is megérti.

Ebben az iskolában tényleg úgy van a tanmente megcsinálva hogy a sok felesleges dolgot kivették, és csak azt tanítják ami fontos, csak olyan órák vannak amik a szakhoz és az érettségihez szükségesek (Itt nincs se hittan, se etika).

A tanárokkal lehet hülyéskedni, nagyon értik a viccet, ha netán valamit beszólsz neki nem az van hogy levisz az igazgatóhoz vagy beírást ad, hanem ő mégjobban visszaszól, és jókedvűen telnek az órák.


Ami szerintem a mi magyar iskoláinkban jobb, hogy több a pénz. Az itteni iskola elég "csóró", nagyon kirándulásokra sincs pénz, elég régi XP-s vagy Win7-es gépeik vannak, azok közül is a legtöbbön illegálisan van még a Windows is.

Mégis valahogy jobb a közérzet, a diákok szeretnek iskolába járni, nincs az a nagy hajtás mint itthon, lazák a tanárok is.


Miért nem lehetnek az itthoni iskolák is ilyenek? Lehet akkor szívesebben járnánk iskolába, és nem úgy kelnénk reggel hogy na már megint menni kell..



2017. nov. 17. 10:49
 1/1 anonim ***** válasza:
melyik suliban voltál ? :)
2017. nov. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!