Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a CEU-n indított szakok...

Ha a CEU-n indított szakok világszínvonalúak akkor más egyetemeken miért nevezik ugyanezeket büfészaknak?

Figyelt kérdés

Pár példa: kisebbségpolitika, filozófia, társadalmi nemek tudománya, közpolitika, környezetpolitika és menedzsment.


Itt az oldaon is előszeretettel büfészakoznak le majdnem minden szakot (az is mindegy hogy például ELTE vagy SZTE) amik leginkább bölcsész szakok és nem főleg mérnöki, orvosi,informatikai vagy esetleg jogi képzést jelentenek (habár már az utolsó is lassan büfés kategória.)


Ha viszont feljön a CEU akkor az világszínvonalon kínálja az első hallasára büfészaknak hangzó szakokat.

Miért van egy így? Persze én nem vagyok szakértő természetesen, csak szeretném megérteni a lényegét.


Nem vagyok egyébként bölcsész,tehát nem ezért van bennem frusztráció, én természettudományi vonalon tanulok ezt meg hagyjuk,mert ezekről nem is nagyon van szó a médiában.



2017. nov. 20. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy egy szakkal nem lehet könnyen elhelyezkedni, vagy egyesek haszontalannak esetleg könnyűnek tartják őket, még lehet világszinvonaló az ott zajló oktatás. A büfészak nem jelenti (vagy nem kellene jelentenie) automatikusan, hogy az ott oktatók a legalja népség.
2017. nov. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Az én értelmezésem szerint a büfészakok kalapjába azok a szakok tartoznak, amik már nagyon telítettek, sokan dolgoznak azon a téren, így frissdiplomásként szinte lehetetlen a tanult szakmában elhelyezkedni, és ezért kell más állást találniuk. Ezek a szakok nem biztos, hogy annyira könnyen elvégezhetők, mint azt sokan hiszik, de ez nem jelenti azt, hogy sok értelme lenne el is végezni az ilyen szakokat. A CEU-re gondolom meg azok mennek akik éreznek legalább egy szemernyi elhivatottságot a szakmájuk iránt, és lehet, hogy az ott szerzett diplomával el tudnak helyezkedni ezekben a telített szektorokban. De amúgy lövésem nincs, ezek csak hirtelen ötletek :D
2017. nov. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem olyan példákat hozol, mint a matematika, hálózatkutatás, közgazdaságtan, vagy kognitív tudományok? Az általad említett környezettudomány is jelentős részben természettudományos kutatás, nemzetközileg elismert professzorokkal, köztük IPCC Nobel-díjas klímakutatóval. Egy büfészak többé-kevésbé azért büfészak, mert nevetséges a színvonala, és a hallgatók sem veszik komolyan. Elhiheted, hogy egy intézményben, ahol Harvard, Oxford, Cambridge profok oktatnak, 140 országból vannak diákok, és egyes képzések a világ 50, Európa 10 legjobbja között vannak, ott ez nincs így. Hidd el, hogy oktatás és oktatás között is van színvonalbeli különbség. Nem mindegy, hogy egy nénike elmotyogja a slide-okat aztán van belőle egy feleletválasztós röpdoga, vagy minden diák elolvas 200 oldal tömény anyagot az órára, kis és nagyobb csoportokban megvitatják különböző kontinensről érkezett szaktársakkal, esszében reflektálnak rá, aztán féléves feladatként írnak egy tudományos publikációt ami a témában érvel, vagy elmennek egy hétre terepgyakorlatra mintákat gyűjteni, és abból publikálnak.
2017. nov. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, egy kicsivel közelebb kerültem.
2017. nov. 21. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!