Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Tanárképző Központ?

ELTE Tanárképző Központ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Továbbtanulás előtt állok, és az ELTE-re szeretnék menni, tanár szeretnék lenni, erről lenne néhány kérdésem. Elsősorban angol magyar szakos tanári képzést néztem ki (tavaly 366 pont).

Aki ide jár, hány ponttal vették fel? Ajánlott mindkét tárgyból az emelt érettségi vagy elég az angol? (az kötelező, magyar szabadon választható hogy közép vagy emelt)

Illetve ez a képzés igaz Budapesten található? Mert van az ELTE-nek Szombathelyen is campusa, és tegnap megijedtem, hogy mi van ha csak ott van :o

köszönöm a válaszotokat! :)



2017. nov. 21. 19:55
 1/7 A kérdező kommentje:
*is van campusa
2017. nov. 21. 19:56
 2/7 anonim ***** válasza:

Tavaly 372 volt a ponthatár, nekem meg 398 volt, és amúgy elég az angol emelt (bár én magyarból is tettem). Viszont, akkor a többi érettségi tárgyból is jól kellene teljesítened, vagy nyelvvizsgáznod, szerintem nagy segítség egy felsőfokú mondjuk - de ez nem jelenti azt, hogy egy középfok rossz lenne. Most magamból indultam ki.

Amiatt ne aggódj, hogy Szombathelyen van-e a helyvagy sem. E képzésből mindkét campuson indul, lehet külön Budapestre és Szombathelyre is jelentkezni, ha a fővárosban szeretnél tanulni, nyilván azt jelölöd meg. A Tanárképző Központnak nincs külön épülete, sőt nem is igazán egy "kar", csak egy igazgatási egység, az óráid angol-magyar tanári esetén a bölcsészkaron és a pedagógiai-pszichológiai karon zajlanak majd (ha mondjuk matek-kémia, akkor a természettudományin, ha történelem-földrajz, akkor mind a hármon).

2017. nov. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom :)! En a felvin 366 pontot lattam a tavalyinak :o akkor biztos elirtak vmit :D

Nyelvvizsgam van lehet még az évben egy felsőfokút is teszek :) többi tárgyból is 4es 5öseim vannak remélem sikerül :)

2017. nov. 22. 10:43
 4/7 anonim ***** válasza:
ha emeltzel, a felsofoku nyelvvizsgaert mar nem jar pont, csak az emeltert kapod meg a plusz otvenet.
2017. nov. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Két emelt esetén vagy egy esetén is így van? Mert a magyaron gondolkozok bevallalom e...
2017. nov. 22. 11:04
 6/7 anonim ***** válasza:

2 emelt (60% felett) = 100 tobbletpont

1 emelt plusz ugyanabbol a nyelvbol nyelvvizsga = 50 tobbletpont

1 emelt (nyelvi erettsegi) + egy masik nyvbol nyelvvizsga (kozepfok ) = 78 pont

1 emelt (nyevi) + egy masik nyelv (felsofok) = 90 tobbletponz

2017. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. nov. 22. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!