Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a tapasztalatok a Ságvári...

Mik a tapasztalatok a Ságvári (SZTE Gyakorló Gimnázium) francia kéttannyelvű tagozatáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8. osztályos vagyok és szeretnék a Ságváriba (Gyakorlóba) a francia 5 éves tagozatra járni kilencediktől. Hallottam róla hideget-meleget, általában jó híre van, de egy tanárt mindig emlegetnek, hogy ő egy kakukktojás a többi francia tanár között. :) A kérdéseim azok lennének, hogy nagyon nehéz ez a szak? Megéri ide jelentkezni?

Szoktam felvételi feladatsorokat kitölteni, általában a a matek és magyar is 40-46 pont között mozog, és eddig kitűnő voltam év végén. Lenne esélyem bekerülni? Az osztályközösségek jók?

Bocsánat, hogy kicsit hosszúra sikeredett a szövegem, de előre is köszönöm szépen a válaszokat :)



2017. nov. 22. 21:07
 1/1 Framboise013 válasza:

Szia!

Én oda járok, most vagyok 9.-es (második éve járok oda). Az első kny-es év viszonylag könnyebb év (csak kicsit unalmas a sok francia miatt). Én nem tartom különösebben nehéznek, ugyan azt megtanuljuk mint bármelyik másik szakon, csak a matekot, földrajzot, törit franciául is megtanuljuk. Emellett van még francia civilizáció és lektori óránk. Kny-ben a sok francia mellett angol, magyar, matek, tesi, töri és föci van. Az egyetlen hátránya szerintem az, hogy a te évfolyamod már 10.-es amikor te még mindig 9.-es vagy:)

Az eredményeid alapján szerintem símán bejutsz. (Én matekból jóval 40 alatt voltam)

2018. jan. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!