Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Budapesti Szent lászló...

A Budapesti Szent lászló Gimnázium rajz tagozatára kik esélyesek?

Figyelt kérdés

Mekkora túljelentkezés szokott lenni? Melyik mennyire fontos: hozott pontszám - központi felvételi eredménye - tehetség? Milyen ponthatárok voltak a korábbi években?

Köszönöm előre is. :)


2017. nov. 23. 11:28
 1/5 anonim válasza:
Ott tipikusan a hozott pontszamok s nem a tehetseg szamit. :)
2017. nov. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ott minden számít. Hozott pont, az ösdzes tárgyból, kiemelkedő központi és jó rajzolás.
2017. nov. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. És milyen átlaggal esélyes valaki? Csupa kitűnőt vesznek fel?
2017. nov. 27. 09:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom aktuális - e még a kérdés, de volt Lászlósként úgy érzem kötelességem válaszolni :)

Keringenek ugyan ilyen tévhitek, hogy a Lászlóba csak kitűnő átlaggal van esélyed bejutni, de ez egyáltalán nem így van! Szerintem ha legalább négyes átlagod van, már jó esélyed van (persze előny, ha jobb tanuló vagy, de nem ezen fog múlni a dolog, hidd el).

A rajz alkalmassági felvételi fog sokat nyomni a latba, anno az asszem ötven pontos volt nálunk (tehát ha nem lesz annyira erős a központi írásbelid, ne csüggedj, mert ha nagyon jó lesz az alkalmasságid, akkor simán bejuthatsz!). Nem tudom mekkora a tuljelentkezes arra a tagozatra, szerintem azért 200 gyerek biztosan jelentkezik arra a kb húsz helyre. Nálunk anno a kb 25-30 angolos helyre összesen 700an jelentkeztek, na az nem volt semmi :D

Egyébként ha egyszer bejutsz, nagyon könnyű elvegezni, én négy évig szinte ki se nyitottam a könyveim, sosem tanultam, és most mégis egyetemre járok, mert baromi jó érettségit írtam a fantasztikus tanároknak köszönhetően :)

Szóval én csak ajánlani tudom, hogy mindenképp próbáld meg, életed legszebb évei lesznek a Laszlos évek, fantasztikus a közösségi élet, de tényleg! Ha bármi egyéb kérdésed van (vagy akárkinek), nyugodtan írj, elég jól beleláttam minden tagozat életébe, vannak szerintem elég hasznos információim, mind a tanarokrol, felvételirol, lehetőségekrol, osztályokrol stb. Úgyhogy akit érdekel, az tudja hol talál. 😊

2018. jan. 3. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi
2018. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!