Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jó a bolognai rendszer...

Miért jó a bolognai rendszer ( felsőoktatás )?

Figyelt kérdés

A saját példámmal jövök. Adott egy neves egyetemet, ahol elvileg kiváló műszaki képzés van. Én is itt tanulok.

Az egyetem megpróbál 3,5 év alatt rengeteg információt belém tuszkolni, amiket én megtanulok ZH-ra, de nagy részét heteken belül elfelejtem. Persze a tananyag 2/3-át soha nem fogom alkalmazni, így ebből hátrányom nemigen lesz. Az egyetlen dolog hogy én 3,5 évig szívok és csupán a mérnöki szakma alapjait tanulom meg. Mondhatjuk úgy hogy lesz némi rálátásom a szakmára.

Ha elvégzek egy MSC-t, ami plusz két év, akkor már az adott mérnöki szakma egy adott ágára még nagyobb rálátásom van. De attól még mindig nem vagyok mérnök.


Nem lenne célszerűbb 3,5 ( +2 ) helyett egy 5-6 éves képzés, ahol viszont mérnököt képeznek? Ugyanúgy lehetne szakirány választás, de olyan emberek kerülnek ki az egyetemről akik tisztában vannak az adott szakiránnyal. Persze a munkatapasztalatot ez se mentesíti, munka közben tanulja meg az ember hogy pontosan mit kell csinálni, de más ha valaki úgy megy oda hogy tud mindent ( képletesen értve, nem lehet mindent tudni ), csak pár hét amíg a tényleges, gyakorlati része is menni fog és gyakorlatilag a képzés végén egy mérnököt kapunk. Meg megint más ha valakinek van rálátása arra amit csinál, de hónapokig tart amíg megtanulja hogy mit kell csinálnia.


Miért jó a bolognai rendszer?


2017. nov. 25. 03:04
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
A bolognai rendszer előnye a mobilitás. Mindegyik egyetem kicsit másfajta képzést kínál, más lehetőségeket, akár más szakirányokat. A bolognai rendszer azért jó, mert a 3,5 éved után dönthetsz úgy, hogy egy másik intézményben csinálod a mesterképzést (akár külföldön is!). De ha egyben csinálsz egy 6 éves képzést, abból sokkal nehezebb átmenni a közepén máshová.
2017. nov. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

Ráadásul a bolognai rendszer lehetővé teszi, hogy ha úgy döntesz, mert például találsz egy tök jó munkahelyet, akkor már az alapszak elvégzése után otthagyhatod az egyetemet, tehát 3 év után.

Itt jegyezném meg, hogy én oltári nagy hülyeségnek tartom a tanári mesterszak megszüntetését. Persze, teljesen jó ez az osztatlan rendszer, viszont ha valaki például egy matematika BSc második évében úgy dönt, hogy mégiscsak matektanár akar lenni, akkor nem tud mit csinálni, elölről kell kezdenie mindent, és ráadásul elpazarolt x félévet is. Szerintem meg kellett volna hagyni a mesterszakot is az osztatlanok mellett.

2017. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!